Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy „Česká sklářská škola se představuje“

Do 31.12.2016 bude v Umělecké galerii sklárny Moser, Staroměstské náměstí 15, Praha 1 (v románském podzemí), pro vážné zájemce přístupná krásná výstava skleněných objektů „Česká sklářská škola se představuje“.

Společně s Vyšší odbornou školou sklářskou a Střední školou Nový Bor Vás srdečně zveme do umělecké galerie Moser na Staroměstském náměstí ke zhlédnutí výstavy „Česká sklářská škola se představuje“.

Svá díla představí pedagogové školy a přední sklářští výtvarníci ak. malířka Stanislava Grebeníčková, ak. malíř Milan Handl, MgA. Jiří Suchý a čtrnáct vybraných studentů školy.

Odborné sklářské školství má v Čechách dlouhou tradici a zásadní význam pro sklářskou výrobu i výtvarnou kulturu. V Novém Boru byla založena škola pro výuku kreslení a modelování pro učedníky, tovaryše a mistry sklářského řemesla v roce 1870, brzy se stala respektovanou institucí, určovala nové výtvarné trendy a významně přispěla k technologickému vývoji českého skla.

V současné době novoborská škola poskytuje všechny tři stupně sklářského vzdělání – jubilující obor Vyšší odborné školy sklářské, maturitní obor a učební obor ve všech zaměřeních. Za sto čtyřicet šest let existence školu absolvovala řada úspěšných sklářů, technologů i vynikajících výtvarníků.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy „Česká sklářská škola se představuje“