Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy C Taiwan / Vidím Tchaj-wan

3. 7.-31. 8. / Muzeum hl.m.Prahy / Historie

Do 31.8.2015 bude v Muzeu hl.m.Prahy, Na Poříčí 52, Praha 8 – Florenc, přístupná v 1.patře výstava C Taiwan / Vidím Tchaj-wan.

Muzeum hlavního města Prahy ve spolupráci s tchajwanskou Národní univerzitou Cheng Kung pořádá výstavu “I C Taiwan / Vidím Tchaj-wan“. Výstava se zaměřuje na vzájemnou kulturní výměnu mezi oběma našimi zeměmi.

Jejím cílem je představit střední Evropě a jejím návštěvníkům Tchaj-wan z hlediska jeho historického, kulturního, technologického a akademického rozvoje.

Výstava je rozdělena do tří částí. První část bude k vidění v Muzeu hlavního města Prahy, další bude umístěna do Mendelova muzea Masarykovy univerzity od 10. 7. 2015 do 25. 9. 2015, třetí najdete v Národním technickém muzeu od 7. 10. 2015 do 31. 1. 2016

V Muzeu hlavního města Prahy budou prezentována tato témata:
1. průmyslová odvětví šetrná k životnímu prostředí: technologie pro eko-udržitelnost, inovace životního stylu a užitková móda

Tato část výstavy představí inovace a transformace tchajwanského textilního průmyslu z pohledu kombinace technologií a ochrany životního prostředí, tkalcovské výroby a módních trendů. Dále nabídne přehled průmyslové výroby polovodičů na Tchaj-wanu a její charakteristiky v rámci provázaných odvětví. V neposlední řádě pak pohled na propojení a transformaci pěstování orchidejí s kulturními a tvůrčími odvětvími na Tchaj-wanu.

2. pomalý životní styl v rušném městě  x  znalosti tradiční čínské medicíny a cvičení

Druhý tematický celek ukáže nový způsob městského životního stylu na základě přístupu moderních technologií k tradiční čínské diagnostice podle pulsu v kombinaci s cvičením tai-či, dále využití moderních technologií k oživení základní podstaty tradiční diagnostiky dle pulsu v kombinaci s tradiční tchajwanskou chrámovou kulturou a předepisováním léků. Na závěr se od lékařské léčby přesuneme ke zdraví a fitness prezentací tělesné harmonie dosažené cvičením tai-či.

Kontakt pro bližší informace:
www.muzeumprahy.czFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy C Taiwan / Vidím Tchaj-wan