Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy belgického designéra Gerarda Kuijperse – Střet Titánů?

12. 12.-27. 12. / Galerie 1 / Design

Do 27.12.2017 bude v Galerii 1, Štěpánská 47, Praha 1, přístupná zajímavá výstava belgického designéra Gerarda Kuijperse – Střet Titánů?.

Gerarad Kuijpers na této výstavě představí kolekci děl, kterou letos prezentoval v italských Benátkách na Venice Design Weeku 2017 a částečně také v Praze na Czech Design Weeku 2017. Jde zejména o díla z kolekce Dancing Stones a White Guards.

Dancing Stones se chystají vyplnit své horizontální prostory. Zvlnit a stočit se v nich. Rozvířit svoji energii. Mocně rostou ze země, jsou do ní zasazeni a následně se zvedají výš na křehké větvičce. Pátrají po té nejpohodlnější z výšek a z té pak ladně a bez námahy rozkvétají k dosažení největších výšin. White Guards mají odlišný přístup. Prvně naleznou to nejklidnější z míst na zemi a zbaví se všech zbytných zátěží. Poté se napojí s nejzazšími místy kosmu. Z vědomostí tam nalezených zpátky na Zem přináší to, co je potřebné. O nic méně, o nic více. Proto při pohledu na White Guards nachází každý pozorovatel něco jiného. Někteří vidí zamrazené, nebo zkamenělé blesky, jiní pozorují meče štěpící skály a přitom další vidí obrovské, větrem plující pírka. Panensky bílé. Zdá se nepravděpodobné, že by kdy vstoupily do střetu s Dancing Stones. Spíše naopak, mají si spolu mnohé co říct. V naprostém klidu a tichu.

Gerard Kuijpers (*1961)
Po třicet let zkoumal Gerard Kuijpers podstatné kvality oceli, kamene, skla a dřeva. V jeho dílech se potkává podstata používaných materiálů a společně vytváří novou silnou interakci. Sklo se stává ještě více průzračné, ocel je ještě pevnější, dřevo ještě teplejší a kámen nesmrtelný. Při hledání hranic možností materiálů, Gerard Kuijpers vytváří objekty, které vyzařují jednoduchost a upřímnost. V každém objektu, který vytváří dosahuje soudržnosti a důslednosti.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy belgického designéra Gerarda Kuijperse – Střet Titánů?