Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Barvy krajiny: Ivan Exner a přední čeští krajináři

Do 15.7.2018 bude v Galerii Goltzova Tvrz, 5. května 8, Golčův Jeníkov, přístupná krásná a zajímavá výstava Barvy krajiny: Ivan Exner a přední čeští krajináři.

Již 29. výstava Galerie Goltzova tvrz je na téma Barvy krajiny, Ivan Exner a slavní čeští krajináři.
Galerie Goltzova tvrz v Golčově Jeníkově se opět po roce připomíná výstavou, kterou se vrací k tradici českého krajinářství. Představuje zajímavou kolekci přibližně 80 obrazů, které propojují současné provedení krajin od Ivana Exnera a pohled 20 českých krajinářů první třetiny 20. století.
Ivan Exner připravil pro tuto expozici několik nových pláten, z nichž zejména úvodní obraz celé expozice – Světlo v kapradí, strhává na sebe velkou pozornost. A to nejenom, svým takřka dvoumetrovým formátem. Opět zde ukazuje precizní provedení a až staromistrovskou techniku. Divák zde získává dojem sugestivního propojení plátna s realitou. Obraz navazuje na dílo stejného formátu (Světlo v lese), nedávno přestavený na výstavě Světlo v obrazech, který je zde také instalován. Další novinka – Stará jabloň ve stínu, symbolicky celou výstavu uzavírá.
Obrazy českých krajinářů první poloviny 20. století reprezentují například díla Václava Radimského, Josefa Ullmana, Václava Březiny, Otakara Nejedlého, Oldřicha Blažíčka, Jindřicha Pruchy a mnoha dalších. Vrcholem výstavy je Růžová krajina Jana Baucha z roku 1931, představující naprostý protiklad většiny vystavených děl a ukazuje směr, kterým se vydalo krajinářství v období před 2. světovou válkou.
Vernisáže výstavy se zúčastnilo téměř 200 návštěvníků. Výstava potrvá do 15. 7. 2018. Goltzova tvrz je otevřena denně včetně svátků od 10 do 16 hodin. Výstavu doprovází katalog s reprodukcemi všech vystavených obrazů.
Veškeré informace najdete na www.galeriegoltzovatvrz.czFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Barvy krajiny: Ivan Exner a přední čeští krajináři