Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy a křest nové kolekce šperků Kláry Bílé „Pulsatilla“

15. 3.-27. 4. / Kuskovu / Šperkařství

Do 27.4.2018 bude v Galerii Kuskovu, Biskupský dvůr 6, Praha 1, přístupná zajímavá výstava nové kolekce šperků Kláry Bílé „Pulsatilla“.

Šperkařka Klára Bílá v KusKovu představí svou nejnovější kolekci Pulsatilla inspirovanou květem Koniklece.
A prohlédnout a vyzkoušet si u nás budete moci i Klářiny „starší“ šperky.
Nově se Klára Bíla vrhla také na výrobu manžetových knoflíčků, které působí velmi jemně a žensky. Proto také oslovila ke spolupráci módní návrhářku Josefinu Bakošovou, která výstavu obohatí svými úchvatnými košilemi ošperkovanými právě manžetovými knoflíčky Kláry Bílé.

O své nové kolekci Klára napsala: „Hlavní inspirací pro tuto kolekci mi byla nenápadná a v současnosti kriticky ohrožená rostlinka Pulsatilia neboli Koniklec. Pokusila jsem se vystihnout její podstatu. A nejen tu vzhledovou.
V této nenápadné květině se totiž snoubí výrazná jedovatost s blahodárnými léčivými účinky. Navíc její kritická ohroženost připomíná i dnešní společnost, ve které dochází k úpadku tradiční morálních hodnot.“ Klára by svou kolekcí ráda připomněla dobu, kdy byl koniklec běžnou rostlinou. Slušnost a mravní zásady nebyly sprostým slovem a lidé k sobě přistupovali s úctou a pokorou.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy a křest nové kolekce šperků Kláry Bílé „Pulsatilla“