Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy 2 obrazů Kláry Sedlo a stálá výstava Özlem Akin

8. 8.-30. 9. / Artery Prague / Animace

Nejméně do 30.9.2017 budou v nově otevřené galerii Artery Prague, Gorazdova 9, Praha 2, k vidění postupně přidávané obrazy Kláry Sedlo (zatím tu jsou dva) a také stálá výstava Özlem Akin.

Klára Sedlo (*1993) je známá hororovou a komediální tématikou svých děl. Tyto dva žánry nezpracovává jen odděleně, ale často je kombinuje také v rámci jednoho celku. Předmětem její tvorby jsou skličující motivy, absurdní objekty a upozorňování na rozdíly mezi klasickou malbou a kýčem. Vše zmíněné nalézáme v sérii Absurdno, kterou Klára buduje kontinuálně po celou dobu své kariéry.

V Praze žijící a tvořící, v Turecku oceněná režisérka a filmová animátorka Özlem Akin otevřela v Gorazdově ulici na Praze 2 multifunkční galerijní prostor ARTERY PRAGUE se svým partnerem, Matoušem Horalem.

ARTERY PRAGUE slouží nejen galerijním účelům, ale hostům pro potěchu nabízí i kvalitní lahvová vína nebo piva z malých pivovarů a cidery.

Jdeme proti myšlence galerie jako sterilního prostoru, prosazujeme cestu ve které se umění prezentuje ve více „živém“ prostředí. Zároveň čerpáme inspiraci z rozličných kabinetů kuriozit, pohybujeme se někdy na hraně (a za ní) faux taxidermie.

Vyučujeme techniky používané pro výrobu většiny vystavených děl. V prostorách galerie máme k dispozici učebnu a dílnu pro workshopy včetně základních nástrojů a nářadí.

Oslovujeme jak jednotlivce tak skupiny a firmy s nabídkou workshopů jako formy teambuildingu.
náš facebook: facebook.com/arteryprague

náš instagram: instagram.com/arteryprague

Özlemin web: www.ozlemakin.comFotografie z výstavy