Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstav Věda fotogenická 2014 + Česká inovace

2. 11.-12. 11. / České centrum / Věda

Do 12.11.2015 bude v Českém centru, Rytířská 31, Praha 1, přístupné zajímavé výstavy Věda fotogenická 2014 + Česká inovace.

VĚDA FOTOGENICKÁ 2014

Přijďte se podívat na výstavu fotografií pracovníků Akademie věd ČR!  Věda je pro nás cestou poznání a získávání nových znalostí. Výsledky našeho bádání můžeme šířit přednáškami, odbornými publikacemi, konkrétními patenty… ale věda nám poskytuje také prostor pro kreativitu, opuštění čisté racionality a ponoření se do světa fantazie, ukazuje nám svět v abstraktních rozměrech, které se snažíme přiblížit právě touto výstavou.

Užijte si s námi svět vědy optikou objektivů našich vědců a vědkyň! Všechny fotografie, které byly přihlášeny do soutěže, si můžete prohlédnout na stránkách www.vedafotogenicka.cz, kde také najdete veškeré informace o soutěži a jejích pravidlech. Fotosoutěž je společným projektem Akademie věd ČR (Středisko společných činností AV ČR, v. v. i., Kancelář Akademie věd ČR) a spolku Fórum Věda žije! Mediálním partnerem je časopis Vesmír.

ČESKÁ INOVACE 2014 

Představení vítězného projektu soutěže Česká inovace 2014 s názvem Pitná voda a peletky z prasečí kejdy. Expozici o unikátním systému filtrace kontaminované vody bez použití chemie doplňuje projekt Hydronaut zabývající se vývojem jedinečného experimentálního zařízení pro vědce a výcvik astronautů. Toto zařízení bude sloužit také jako platforma pro vývoj testování a iteraci bezpečnostních a exekutivních procesů pro pilotované vesmírné lety a mise pod vodní hladinou.

Výstavy jsou součástí Týdne vědy a techniky:

www.tydenvedy.czFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstav Věda fotogenická 2014 + Česká inovace