Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Vlastimil Třešňák: Obrazy

Do 20.6.2017 bude v Galerii Lucerna, Štěpánská 61, Praha 1 – Palác Lucerna, mezipatro (po schodech a naproti vstupu do Kina Lucerna), přístupná zajímavá výstava obrazů Vlastimila Třešňáka.

Vlastimil Třešňák
Narozen 1950 v Praze.
Hudebník, textař, malíř, spisovatel, fotograf a hasič.
Veřejně vystupuje od druhé poloviny 60. let a byl členem volného sdružení písničkářů Šafrán. V 70. letech se postupně dostal do střetu se státní mocí, stal se jedním z prvních signatářů Charty 77. V roce 1982 byl donucen odejít do exilu. Po pádu komunismu se v roce 1995 vrátil do Prahy, kde žije jako „cizinec s povolením k pobytu“.
Již jeho první album Zeměměřič, vydané v exilu, se stalo legendou, dále vydal šest dalších řadových alb (Koh-i-noor; Třešňák, Korman, Gadžor (druhá strana) ; Koláž; Inventura, Skopolamin; Němý suflér), poslední tři s vlastní rockovou skupinou Band.
Třešňák je autorem řady knih povídek a románů (Jak to vidím já; Babylon; Bermudský trojúhelník; …a ostružinou pobíd´ koně; To nejdůležitější o panu Moritzovi; Klíč je pod rohožkou; U jídla se nemluví; Evangelium a ostružina; Domácí hosté; Melouch; The vole – hraboš hrdina). Ve dvou vydáních publikoval své písňové texty (Plonková sedmička). Za román Klíč je pod rohožkou získal v roce 1995 cenu Kniha roku. V roce 2007 vydal bilanční rozhovor To je hezký, ne? s Ondřejem Bezrem.
Je autorem řady obrazů, vydal dvě výtvarné monografie (Adam & Söhne, 49+1).
Hrál v několika filmech i divadelních inscenacích, je rovněž autorem divadelní hry Malá srdeční příhoda.

http://www.tresnak.cz/


Fotografie z výstavy