Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Vladimíra Stibora: Fotoobrazy 2017 – 2018

15. 8.-14. 9. / Slovenský dům / Fotografie

Do 14.9.2018 bude ve Slovenském domě, Soukenická 3, Praha 1, v přízemí i v podzemí, přístupná zajímavá a krásná výstava Vladimíra Stibora: Fotoobrazy 2017 – 2018.  Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

Vladimír Stibor je český básník, spisovatel, knižní editor, novinář a fotograf a cestovatel.

Narodil se 25. února 1959 v Benešově u Prahy. Vyučil se knihkupcem v Luhačovicích v roce 1977, poté vystudoval dálkově gymnázium v Praze v roce 1984. Vydal sedmnáct sbírek poezie, z nichž poslední Vrhači stínů vyšla v roce 2016. Podílel se na vzniku deseti celostátních básnických almanachů jako editor i autorsky. O rodném kraji Sedlčanska a Petrovicka vydal několik sborníků. Je též autorem tří knížek drobných próz. Od roku 2002 je členem Obce spisovatelů. Má dvě dcery a syna. Jeho manželka Alena Stiborová je ilustrátorkou většiny jeho knih.

Část textu k jedné z předchozích autorových fotografických výstav:

„Převažují snímky sedlčanské krajiny, její utajené krásy. Nalezneme zde i řadu portrétů zajímavých lidí a uměleckých osobností. Autor prožil příjemné dětství u dědy s babičkou v Nechvalicích, kam se po téměř dvacetiletém pobytu v Praze opět vrátil. Již v raném dětství v něm otec Štěpán probudil touhu po fotografování, neboť býval novinářem a na krku se mu vždycky nějaký ten foťák houpal. Vladimírovy první snímky byly uskutečněny pionýrem, kijevem, zenitem. V současné době si oblíbil a používá aparáty značky nikon. Nejkrásnější fotografie však dělala v osmdesátých letech minulého století tátova yashica, profesionální zrcadlovka. Oblíbil si umění fotografa Viléma Heckla, Františka Drtikola, nedávno zesnulého mistra fotografie Jana Reicha, s nímž se měl tu čest několikrát setkat na jeho chalupě v Křemenici.
V roce 2015 navázal přátelství s fotografem Františkem Dostálem, v posledních měsících s Jindřichem Štreitem. Po přelomovém listopadu 1989 se stal členem Československého svazu fotografů. V posledních letech a měsících se mu dostalo cti fotografovat dnes již nežijícího spisovatele, doktora a přítele Jaroslava Hovorku, cestovatele Miloslava Stingla, spisovatelku Františku Vrbenskou, básnířku Karlu Erbovou, malířku Michaelu Žemličkovou, literáta a poutníka Romana Szpuka z Churáňova, básníka a přítele Jiřího Staňka ze šumavského městečka Stachy, pražského barda české poezie Mirka Kováříka aj. Portrétní snímky českých umělců byly prezentovány v měsíčníku pro knihovny Biblio, reportážní fotografie vycházejí v týdeníku Sedlčanský kraj.“Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Vladimíra Stibora: Fotoobrazy 2017 – 2018