Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Vladimír Vácovský: The long road home

2. 5.-24. 5. / Café Lajka / Koláže

Do 24.5.2016 bude v podzemní galerii Café Lajka, U Akademie 11, Praha 7, přístupná výstava koláží Vladimíra Vácovského: The long road home.

Autor:

Vladimír Vácovský se narodil v Mostě, je mu 32 let. Koláži se začal věnovat od roku 2009 a aktivně tvoří do dnes. Všechny jeho originální koláže jsou ručně vyřezávané a lepené, bez žádného digitálního zásahu. Nikdy nebyly a nikdy nebudou. Skládá je striktně z originálních materiálů a inspiraci hledá jak v nových, tak i starých a časem zapomenutých ilustrovaných knihách, encyklopediích, herbářích, atlasech, magazínech, atd.

Koláž je pro něj slovy téměř nepopsatelným, osobním a vášnivím elementem v životě. Je jí přirozeně, instinktivně a s citem naprosto oddaný. Miluje pestrost a sílu barev, do kterých vkládá vrstvy s kterými čím dál víc a víc rád experimentuje.

Jeho věci jsou po vizuální stránce: veselé, pozitivní, barvité, inspirující ale i … chaotické, neuspořádané, zmatené, temné, zčernalé, negativní a zlé.

Jsou to dva odlišné světy, ale baví ho oba stejně. Každý z nich jen obsahuje jiný a jedinečný příběh, energii a náladu. V představivosti a inspiraci se neomezuje ani ničím nelimituje.

Ve své tvorbě mimo jiné reflektuje: sám sebe, svět kolem něj, denní situace, snění a vize, radost, lásku, krásu, zklamání, negativitu a bolest a mnoho dalšího..

Spolupracuje také s nezávislými hudebními labely a umělci jejichž kořeny sahají do vod DIY undergroundu, pro které tvoří obaly na vinylové nahrávky. Žánrově se jedná o projekty, které mu jsou nejblíž, jako je např. black metal, hardcore, blackened harsh noise, aj.

V současné době bydlí v Praze.

http://vladimirvacovsky.carbonmade.com/

http://vladimirvacovskyll.carbonmade.com/

https://www.facebook.com/wladimir.vladimir.3

https://www.instagram.com/vladimirvacovsky/

Najde-li se vážný zájemce který by rád zakoupil dílo v podobě tisku, není problém se poté individuálně domluvit.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Vladimír Vácovský: The long road home