Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Viktor Frešo: Now

1. 2.-7. 3. / DSC Gallery / Instalace

Do 7.3.2017 bude v Galerii Dvorak Sec Contemporary, Dlouhá 5, Praha 1, přístupná skvělá výstava Viktora Freša: Now.

Jedná se o aktuální výstavu intermediálního umělce Viktora Freša, který opět představí s jistou dávkou ironie, vtipu a nutného odstupu, řadu nových objektů a kombinovaných novotvarů.

DSC Gallery uvede jeho druhou samostatnou výstavu pod názvem Viktor Frešo: Now. S hravostí, humorem a zároveň s lehkostí sobě vlastní, umělec reflektuje dnešní společenskou a kulturní situaci. Jeho tvorba je složená z netypických konceptů a projektů, jež kriticky reagují na samotnou výtvarnou scénu. Diváka bezpochyby zaujme zdánlivý kontrast mezi obrovským egem, spojeným s gestem a sebeironickou pokorou. Viktor Frešo aktivně vystavuje na prestižních mezinárodních uměleckých veletrzích jako jsou Art Basel ve Švýcarsku i v Miami.

 

 

MgA. Viktor Frešo (* 22. června 1974 Bratislava, Československo) je slovenský konceptuální fotograf, výtvarník a umělec. Do povědomí veřejnosti se dostal mimo jiné jako spolupracovník Davida Černého, se kterým se podílel na jeho díle Entropa.

Vystudoval bratislavskou Vysokou školu výtvarných umění a Akademii výtvarných umění v Praze, kterou ukončil roku 2005. Jeho práce a celkový přístup k současnému umění spočívá v tom, že Frešo vytváří tzv. koncepty a projekty, ve kterých je kritický a agresivně vyjadřuje pohrdání současnou výtvarnou scénou s podtónem lehkosti a humoru. Ve své tvorbě používá důraz na své ego a sebeironii.

Dalším typickým aspektem jeho tvorby je přesah do mediálního světa. Zúčastňuje se různých talk show a nechává sám sebe fotografovat mediálně známými lidmi.

Založil několik uměleckých skupin, jako např. EGOART či Fifty-fifty group. Spolupracuje například s Ondřejem Brodym.

CV: WikipedieFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Viktor Frešo: Now