Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Věroslav Škrabánek: Černá

21. 12.-31. 1. / Studio Paměť / Fotografie

Do 31.1.2018 bude ve studiu Paměť, Soukenická 29, Praha 1, přístupná výstava Věroslava Škrabánka: Černá.  Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

Tělo tanečnice jako objekt

Vernisáž cyklu figurativních černobílých fotografií tanečnice Evy Černé z roku 1992. Její tělo se v nich stává mysteriózním zvířetem, černým démonem, stromem i abstraktní skvrnou vykreslenou rozlitým inkoustem na bílém papíře.

Autor, fotograf Věroslav Škrabánek (1957), pracuje s podvědomím, s imaginací, vizuální hrou. Fotografie, tělo a tanec v jiných souvislostech.

Tanečnice Eva Černá (1962 – 2008) byla členkou Laterny magiky (1984 – 1990), New Prague Dancers (1990-1991), Tanečního divadla ve Freiburku (1992–97) a později v Bonnu; se svým partnerem Karlem Vaňkem vystupovala od roku 1991 jako duo Černá-Vaněk Dance.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Věroslav Škrabánek: Černá