Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Veronika Mokrošová: Než vyhřezne duše podruhé

19. 3.-15. 4. / Galerie Prokopka / Malba

Do 15.4.2018 bude v Galerii Prokopka, Prokopova 9, Praha 3, přístupná zajímavá výstava obrazů Veroniky Mokrošové: Než vyhřezne duše podruhé.

Veronika Mokrošová ( narozena 1983 ) absolventka ateliéru malby doc. Daniela Balabána na Fakultě umění Ostravské univerzity. Během studia pobývala na stáži na Akademii výtvarných umění v Catanii ( Itálie ). S médii pracuje volně, orientuje se na malbu, automatickou kresbu ( deníky ), objekty i akce.

Výstava Než vyhřezne duše podruhé prezentuje expresivní obrazy z posledních dvou let vytvořené v Edinburghu ve Skotsku. Soubor navazuje na nedávnou výstavu v Kalerii s čupr uměním Saigon v Ostravě. Technický experiment kontrastů barevných ploch ( např. stékání barvy, uvolněné tahy, geometrické obrazcové konstrukce, figurální motivy ajj. ) zvyšuje narůstání dynamiky v obrazovém prostoru. Prolínáním procesů subjektivního záznamu emocí s uchopenou rozumovou línií se dostáváme k jednolitému hmotnému tělesu duše.

Mokrošová má za sebou řadu samostatných výstav ze společných projektů např. kurátorský projekt sběratele Richarda Adama Černý koně v Adam Gallery v Brně (2015). V případě zájmu o vystavené obrazy, kontaktujte kurátorku výstavy Markétu Vlčkovou.

Více na: www.veronikamokros.comFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Veronika Mokrošová: Než vyhřezne duše podruhé