Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Věra Tataro: Rozpouštění – výstava obrazů a obrazců

26. 6.-2. 8. / Chvalský zámek / Kresba

Do 2. 8. 2015, denně od 9 do 17 hod. (s výjimkou dnů 5.-7.7.) bude v galerii Chvalského zámku, Na Chvalské tvrzi 857, Praha 9 – Horní Počernice, přístupná výstava Věry Tataro: Rozpouštění – výstava obrazů a obrazců.

Věra Ema Tataro vystavuje na Chvalském zámku akrylové malby a to kolekce obrazů 2014 a 2015. Obě kolekce jsou tematicky naprosto odlišné, ale taková už je autorčina tvorba, která ráda přichází s něčím novým.

Kolekce z roku 2014 nese název “Na pláži” a vychází ze života, ve kterém stejně jako na pláži, čekáte, co přinese moře. Poprvé byl jeden z obrazů této kolekce k vidění na 12. aukčním salonu výtvarníků pro Konto Bariéry, kde byl i vydražen.

Druhá kolekce je kolekce abstraktních vizí a vhledů za oponu života od chaosu až pomolekuly nesoucí informaci vůně.

Ilustrace k nově napsané a ilustrované ukolébavce Lenky Míkovcové “Night Night Baby Heart”

Rýmovaná ukolébavka “Night Night Baby Heart” je určena dětem do pěti let. Napsala ji Lenka Míkovcová (www.nohamavzhuru.cz) a ilustrovala ji Věra Ema Tataro (http://www.veratataro.com/).

Text ukolébavky pracuje s metodou, která dětem může pomoci ke zklidnění při usínání. Kniha je inspirována světově známou knížkou “Good Night Moon” (M. Wise Brown, C. Hurd, HarperCollins Publisher), jde ale za její rámec. Ukolébavka totiž popisuje nejen to, co dítě kolem sebe může vidět, ale také to, co v bezprostřední blízkosti může slyšet a konečně, co může cítit a pociťovat.

Ukolébavka pracuje i s možností, že děti se mohou bát tmy, a tak jsou ilustrace vedené ze tmy do světlého optimistického nitra dítěte. Každý řádek ukolébavky je doprovázen velkoformátovou ilustrací pokrývající dvě strany knížky. Ilustrace jsou i na obálce, předsádce a dalších stránkách. Ukázka zde: http://www.tataro.com/Night_Night.pdf .

S ohledem na skutečnost, že mnoho malých dětí má rádo, když jim rodiče před usnutím zpívají, nabízí se I možnost hudebního zpracování veršů.

Věra Ema Tataro /1966/
Absolventka Střední školy grafické, pracovala ve studiu animovaného filmu Bratři v triku, do roku 1997 se věnuje hlavně grafické tvorbě a designu.

Od roku 1998 maluje a ilustruje a v dnešní době patří mezi nejlepší české ilustrátory. Od roku 1998 vystavuje doma i v zahraničí, např. v USA, Rakousku, Itálii, Španělsku, Polsku, Německu. Podrobný přehled výstav a ocenění najdete na jejich webových stránkách:

www.veratataro.comFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Věra Tataro: Rozpouštění – výstava obrazů a obrazců