Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž venkovní panelové výstavy Anthropoid – 75 let od operace

Do 16.8.2017 bude na Náměstí Jiřího z Poděbrad, před Kostelem nejsvětějšího srdce páně, Praha 3, zdarma přístupná venkovní panelová výstava Anthropoid – 75 let od operace.

Operace ANTHROPOID je nejúspěšnějším společným činem československého domácího a zahraničního odboje. Likvidace vysoce postaveného člena nacistické NSDAP, Reinharda Heydricha, špičky zločinecké SS a policie znamenala v roce 1942, kdy nacistická vojska okupovala téměř celou Evropu, pro německou Třetí říši velkou ránu a jen těžko se hledá podobně významný čin uskutečněný jinde na Němci okupovaném území. Zrůdná nacistická mašinerie přišla o jeden ze svých brutálních mozků, který mohla jen těžko nahradit.

Operace znamenala rovněž mnohé oběti jak v řadách vycvičených vojáků – parašutistů, tak především mezi podporovateli z domácího odboje, ale i mezi naprosto nevinnými lidmi, na kterých se nacisté brutálně mstili.

Naší výstavu bychom rádi věnovali všem statečným mužům a ženám, kteří se zapojili do odboje během 2. světové války a rovněž všem jejím obětem.

Čest jejich památce.

Panelová výstava je připravena v českém a anglickém jazyce tak, aby mohla oslovit jak českého návštěvníka, tak zahraničního turistu.

Výstavu připravili Zástupce starostky městské části Praha 3 Alexander Bellu, Československá obec legionářská a Iniciativa Anthropoid „1942-2017“Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž venkovní panelové výstavy Anthropoid – 75 let od operace