Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Vanessa German: The Blacks: vizuální rituál boje s úzkostí

Do 11.1.2018 bude v Galerii Nativ, Bělohorská 92, Praha 6, přístupná zajímavá výstava Vanessy German: The Blacks: vizuální rituál boje s úzkostí. Otevřeno je od pondělí do čtvrtka mezi 13:00 a 18:00.

Na projektu THE BLACKS začala autorka pracovat v létě 2014, když byl Eric Garner udušen při zatýkání důstojníky NYPD. Vanessa German velmi silně vnímá pocity svých přátel a vrstevníků, kteří prožívají úzkosti, smutek a zoufalství díky neustálým hrozbám ve společnosti. V láskyplné a citlivé reakci na tento zakořeněný strach si German začala zvát přátele k sobě domů a vytvářet zde záměrně klidné a pozitivní prostředí. Tam se aktéři jejích performancí měli možnost proměnit v superhrdinské verze sebe samých. Samotné fotografování série je rituálem boje s trápením a druhem performativního vyjádření, které svou barevností stylu a vizuální pompézností vyjadřuje odpor proti úzkostem a dalším strachům a působí jako balzám v opozici k rozbitým místům a dějištím.

Vanessa German je vizuální umělkyně působící v komunitě Homewood v Pittsburghu. Homewood je hnací silou její práce a formuje její konceptuální i sochařskou tvorbu. German v komunitě z pohledu umělkyně zkoumá sílu umění a lásky jako transformačních sil v dynamickém kulturním ekosystému společenství. Založila a vede místní umělecké iniciativy pro děti Love Front Porch a ARThouse. Její práce jsou zastoupeny ve veřejných i soukromých sbírkách a vystavovány po celých Spojených státech amerických. Vanessu German zastupuje newyorská Pavel Zoubek Gallery.

Projekt vznikl za podpory programu malých grantů Velvyslanectví USA v Praze, Městské části Praha 6, Univerzity Karlovy v Praze a společnosti ŠMÍRA – PRINT ENTERPRISES. Partnery projektu jsou pivo Aurosa a Galerie pod schody.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Vanessa German: The Blacks: vizuální rituál boje s úzkostí