Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Valdemar Sokol: Deskové obrazy

31. 8.-14. 9. / Vila Pellé / Malba

Do 14.9.2016 bude v malé galerii Vily Pellé, Pelléova 10, Praha 6, přístupná výstava Valdemara Sokola: Deskové obrazy.

Výstava v Malé galerii Villa Pellé představuje malíře, který si za léta tvorby vyvinul vlastní techniku: na reliéfních podkladech pracuje nejprve technikou jemné perokresby a teprve v poslední fázi používá lazurní barvy. Tím vlastně dochází k syntéze malířského, grafického a do určité míry i sochařského projevu. Podobně i ve své grafické tvorbě kombinuje techniku reliéfního slepotisku s dodatečným kolorováním.

Volné malířské tvorbě se Valdemar Sokol věnuje od roku 1967.

Od roku 1968 uspořádal celkem 55 samostatných výstav v Praze, Brně, Štiříně, Úpici, Trutnově, Kostelci nad Černými lesy, Opavě, Teplicích, Příbrami a Františkových lázních.

Ve stejné době se zúčastnil přes 110 kolektivních výstav v Čechách a zahraničí (např. Brazílie, Francie, Itálie, Kanada, Mexiko, Německo, Portugalsko, Rakousko, Švédsko a USA).

V roce 1993 obdržel cenu Česko – Bavorského uměleckého spolku za tvůrčí uměleckou činnost.

V roce 1995 získal medaili Franze Kafky.

Zastoupení: Národní galerie v Praze, Památník národního písemnictví, Galerie B. Martinů v Poličce. Řada autorových prací je v majetku podniků, institucí a v soukromých sbírkách v Čechách a zahraničí.

Ve spolupráci s architektem se podílel na řadě realizací do veřejných prostorů (naposledy obřadní síň v Rakovníku).Fotografie z výstavy