Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Václav Šilha – Na vlnách fotografie

17. 1.-25. 2. / Czech Photo Centre / Fotografie

Do 25.2.2018 bude v Czech Photo Centre, Na Zlatě 1 (vchod ze Seydlerovy ulice), přímo u metra Nové Butovice na Praze 5, přístupná zajímavá a krásná výstava Václava Šilhy – Na vlnách fotografie. Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

Výstava fotografií Václava Šilhy představuje na první pohled dva nesourodé světy. Barevný svět mizejících kultur a tradic v kontrastu s černobílými fotografiemi zachycujícími krásu nejjižnějšího kontinentu naší planety. Pro ty z vás, kteří Václava Šilhu znají především jako fotografa přírody, může být tento výběr možná překvapivý.

Naše planeta je ale komplexní celek, ve kterém se mísí nejrůznější formy života a vše spolu úzce souvisí.

Na vlnách fotografie se tak ocitnul především sám autor, který po letech toulek za snímky zvířat dospěl k poznání, že za pozornost jeho hledáčku stojí i další živočišný druh, o kterém věříme, že si v rámci naší planety stojí nejvýše.

Dokladem je soubor fotografií zachycující mizející domorodé kultury Asie, Afriky nebo Jižní Ameriky.

Proti nim pak stojí černobílé snímky Antarktidy – kontinentu jehož hrdý a nedostupný chlad je pro člověka stále ještě výzvou. I v této části světa ale může dojít rychle ke změnám. A třeba k nim dojde ve vlnách stejně vysokých, které Václava Šilhu v uplynulých letech při plavbách do této divoké části světa provázely.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Václav Šilha – Na vlnách fotografie