Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Václav Buchtelík: Indigovou hnědí

13. 3.-9. 4. / Galerie Prokopka / Malba

Do 9.4.2017 bude v Galerii Prokopka, Prokopova 9, Praha 3, přístupná výstava Václava Buchtelíka: Indigovou hnědí. Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Honza.

Václav Buchtelík studoval na Fakultě umění Ostravské university v ateliéru malířství u Daniela Balabána, kde kromě tvorby vizuálního umění skládal take básně. Velmi charakteristický je autorův expresivně laděný prostor obrazů i koláží. Výstava Indigovou hnědí je skladbou olejových maleb různých formátů intimně malých I monumentálně velkých. Symbolicky se v obraze ocitáme ve vesmírném prostoru spolu s plujícími objekty zastupující subjektivitu tvůrce. Objekty mají osobní význam s kterým v danou dobu souzní, s plochy obrazu se vynořují např. židle, socha či konstrukce budovy, planety. Výrazně kontrastní barevnost se propojuje s energickými tahy štětce často v dynamicky pojaté kompozici, která reaguje na malířovy životní situace. Autor má ze sebou řadu společných I samostatných výstav Pokud Vás vystavená díla zaujala, kontaktujte kurátorku výstavy Markétu Vlčkovou.

Výstavní plán galerie Prokopka směřuje k mladé a střední generaci výtvarníků a má obsáhnout všechny výtvarné obory od malby, fotografie, sochy až po nová média.

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Václav Buchtelík: Indigovou hnědí