Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Václav Buchtelík: Indigovou hnědí

13. 3.-9. 4. / Galerie Prokopka / Malba

Do 9.4.2017 bude v Galerii Prokopka, Prokopova 9, Praha 3, přístupná výstava Václava Buchtelíka: Indigovou hnědí. Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Honza.

Václav Buchtelík studoval na Fakultě umění Ostravské university v ateliéru malířství u Daniela Balabána, kde kromě tvorby vizuálního umění skládal take básně. Velmi charakteristický je autorův expresivně laděný prostor obrazů i koláží. Výstava Indigovou hnědí je skladbou olejových maleb různých formátů intimně malých I monumentálně velkých. Symbolicky se v obraze ocitáme ve vesmírném prostoru spolu s plujícími objekty zastupující subjektivitu tvůrce. Objekty mají osobní význam s kterým v danou dobu souzní, s plochy obrazu se vynořují např. židle, socha či konstrukce budovy, planety. Výrazně kontrastní barevnost se propojuje s energickými tahy štětce často v dynamicky pojaté kompozici, která reaguje na malířovy životní situace. Autor má ze sebou řadu společných I samostatných výstav Pokud Vás vystavená díla zaujala, kontaktujte kurátorku výstavy Markétu Vlčkovou.

Výstavní plán galerie Prokopka směřuje k mladé a střední generaci výtvarníků a má obsáhnout všechny výtvarné obory od malby, fotografie, sochy až po nová média.

 Fotografie z výstavy