Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Týna Nezbeda !

Do 20.8.2017 bude v Kavárně co hledá jméno, Stroupežnického 493/10, Praha 5 (vstup přes parkoviště), přístupná skvělá výstava Týny Nezbedy.

Týna Nezbeda! Tato korunní princezna české ilustrátorské scény obsadila svou artovou výzbrojí stěny Kavárny co hledá jméno. Dívka, jejíž krása střídá nádheru. S ničím si moc neláme hlavu a sype z rukávu jednu skvělou ilustraci za druhou. Většinou jsou plné ironie, černého humoru, dvojsmyslů nebo personifikovaných zvířat v bizarních situacích.
Týnina vášeň pro němé tváře byla zřejmá již od základní školy, kde jí u školní psycholožky vyšlo, že bude buď zooložka, nebo umělkyně. Snad proto jí téma zvířat provází od počátku její tvorby. Tu momentálně můžete vidět zejména v ZOOT, pro který Týna pracuje jako ilustrátorka. Kromě toho již má za sebou výstavu v Rock Café Prague (Official), ale i řadu dalších projektů – spolupráce s Colt BrewPrague Coffee FestivalPrague Ice Cream Festival, ilustrace knihy Sedmilhářky, spolupráce s Redbull CZ, merch pro Mighty Sounds nebo třeba mural na náplavce, který můžete obdivovat i teď!
Před nedávnem Týnu nadchlo také tetování, ve kterém se zdokonaluje pod vedením mistra Lukas Inkoust Polacek v Inkoust Tattoo a kterému by se ráda věnovala v budoucnu více (pozn. bookujte rychle, větříme, že bude brzy plno ;))Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Týna Nezbeda !