Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž týdenní pop-up výstavy Bet Orten a Matěje Hájka: Juxtapozice 1

Pouze do 19.1.2018 bude v Běhal Fejér Institute – Prvorepublikové vile, Pevnostní 8, Praha 6, pro předem objednané skupiny přístupná zajímavá výstava Bet Orten a Matěje Hájka: Juxtapozice 1.

Kurátorka výstavy: Markéta Musilová

Tvorba současné mladé fotografky Bet Orten osciluje na pomezí módní fotografie, dokument, portrétu i krajinné tvorby. Laureátka ceny Czech Grand Design 2012 v kategorii Fotograf roku, sama svou tvorbu nazývá „intuitivní inscenovanou fotografií“.

Její fotografie působí jako poetické obrazy, výjevy z příbéhů tak známých, ale možná nikdy nenapsaných.

Své zkušenosti a praxi sbírala pak převážně v zahraničí. Žila v New Yorku, kde mimo jiné pracovala jako asistentka v týmu slavného amerického fotografa Stevena Kleina.

Své studium fotografie pak završila magisterským titulem v oblasti módní fotografii na London Collage of Fashion. V současné době žije a tvoří v Praze.

Matěj Hájek (* 1982 Praha) je český umělec, zakládající člen skupiny Ztohoven.

Narodil se v v roce 1982 v Praze. V roce 2003 zahájil studium na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru nových médií Veroniky Bromové, po roční přestávce (2006–2007) začal studovat sochařství v ateliéru Jaroslava Róny, u nějž v roce 2010 absolvoval.

Již na počátku studia v roce 2003 spoluzaložil uměleckou skupinu Ztohoven. V roce 2011 se také stal uměleckým redaktorem nově vzniklého kulturního portálu Proti šedi.Fotografie z výstavy