Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž tradiční výstavy Pel-mel XVIII.

17. 5.-20. 8. / Cafe Kamzík / Fotografie

Do 20.8.2018 bude v Café Kamzík, Hrzánská pasáž, Kamzíkova 8 (vstup též z Celetné), přístupná zajímavá skupinová tradiční výstava Pel-mel XVIII.

Další ročník společné výstavy fotografů, grafiků, umělců a výtvarníků v galerii Café Kamzík . Navazujeme na tradici výstav, které v Kamzíku začal pořádat člověk, bez kterého by sme tu nebyli – Josef „Mungo“ Munzar. Letos je to 15 let, kdy nás Mungo fyzicky opustil, duchem je stále s námi a shlíží na nás z plakátu Jardy Pejčocha. Při zahájení vernisáže jsme zapálili svíci a vzpomněli na Munga. Účast přislíbili Kristian Kodet, Vladimír Gdovin, Jaroslav Pejčoch, František Kollman, La Familia Gabi, Aleš Duša, Eliška Zradičková , Barbora Faiglová , Jaroslav Faigl, Yanna Volitelné Přímení, Jolana Kovaříková,….) Vernisáž zahájil Vladimír Poštulka.

Náš příběh – (galerie)Café Kamzík
Na jaře v roce 1994 zde otevřel Pepa Munzar, řečený Mungo, nový bar – Galerie Kamzík. Toto místo si neobyčejně rychle získalo značnou proslulost. Mungo byl totiž obdařen velice vzácným darem, dokázal mezi sebou provázat lidi, kteří by se v normálním světě míjeli. Rušno bylo na vernisážích autorských výstav, posedávalo a popíjelo se jak v pasáži, tak i v uličce před vchodem. A hrála muzika. Mnozí hosté v družné zábavě setrvali až do rozbřesku. Od té doby se mnoho změnilo. I Mungo obhlíží svůj milovaný lokál již jen z obrazu na zdi. Duch Galerie – Mona Lisa s kamzičími rohy – je však nesmrtelný.

https://www.cafekamzik.cz/

https://www.facebook.com/cafekamzik/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž tradiční výstavy Pel-mel XVIII.