Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž tradiční výstavy Pel-mel XVIII.

17. 5.-20. 8. / Cafe Kamzík / Fotografie

Do 20.8.2018 bude v Café Kamzík, Hrzánská pasáž, Kamzíkova 8 (vstup též z Celetné), přístupná zajímavá skupinová tradiční výstava Pel-mel XVIII.

Další ročník společné výstavy fotografů, grafiků, umělců a výtvarníků v galerii Café Kamzík . Navazujeme na tradici výstav, které v Kamzíku začal pořádat člověk, bez kterého by sme tu nebyli – Josef „Mungo“ Munzar. Letos je to 15 let, kdy nás Mungo fyzicky opustil, duchem je stále s námi a shlíží na nás z plakátu Jardy Pejčocha. Při zahájení vernisáže jsme zapálili svíci a vzpomněli na Munga. Účast přislíbili Kristian Kodet, Vladimír Gdovin, Jaroslav Pejčoch, František Kollman, La Familia Gabi, Aleš Duša, Eliška Zradičková , Barbora Faiglová , Jaroslav Faigl, Yanna Volitelné Přímení, Jolana Kovaříková,….) Vernisáž zahájil Vladimír Poštulka.

Náš příběh – (galerie)Café Kamzík
Na jaře v roce 1994 zde otevřel Pepa Munzar, řečený Mungo, nový bar – Galerie Kamzík. Toto místo si neobyčejně rychle získalo značnou proslulost. Mungo byl totiž obdařen velice vzácným darem, dokázal mezi sebou provázat lidi, kteří by se v normálním světě míjeli. Rušno bylo na vernisážích autorských výstav, posedávalo a popíjelo se jak v pasáži, tak i v uličce před vchodem. A hrála muzika. Mnozí hosté v družné zábavě setrvali až do rozbřesku. Od té doby se mnoho změnilo. I Mungo obhlíží svůj milovaný lokál již jen z obrazu na zdi. Duch Galerie – Mona Lisa s kamzičími rohy – je však nesmrtelný.

https://www.cafekamzik.cz/

https://www.facebook.com/cafekamzik/Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž tradiční výstavy Pel-mel XVIII.