Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž tradiční výstavy Pel-mel XIX.

končí 26. června / Cafe Kamzík / Fotografie

Do 26.6.2019 bude v Café Kamzík, Hrzánská pasáž, Kamzíkova 8 (vstup též z Celetné), přístupná zajímavá skupinová tradiční výstava Pel-mel XIX.

Café Kamzík uvedl již XIX. ročník výstavy PELMEL, společnou výstavu umělců, výtvarníků, fotografů a přátel Galerie – Café Kamzík. Historie PELMEL sahá až do let devadesátých, kdy Pepa Munzar, zvaný Mungo v roce 1994 otvírá nový bar, Galerie Kamzík… U zrodu PELMEL stojí fotograf Vladimír Gdovín a výtvarník Jaroslav Pejčoch. Spolu s textařem, skladatelem a gurmetem kritikem Vladimírem Poštulkou tvořili jádro, které provázelo a spoluvytvářelo následující ročníky PELEMEL a celého kulturního dění v Kamzíkovi. Celkem je vystaveno 38 děl od 27 autorů z nichž víc než polovina zde vystavuje poprvé. Letošní ročník je tedy nejvíc obsazený co do počtu děl tak do počtu autorů. A že se skutečně jedná o PELMEL svědčí skutečnost, že díla jsou vystavena na téměř všech plochách co jich u Kamzíka je. Nejmenší dílo má rozměr 20×20 cm a největší pak více než 1,5 metru čtverečního. Výstava je prodejní. Soupis děl je k dispozici na přání v Galerii nebo na adrese fotograf.cz@seznam.cz

Náš příběh – (galerie)Café Kamzík
Na jaře v roce 1994 zde otevřel Pepa Munzar, řečený Mungo, nový bar – Galerie Kamzík. Toto místo si neobyčejně rychle získalo značnou proslulost. Mungo byl totiž obdařen velice vzácným darem, dokázal mezi sebou provázat lidi, kteří by se v normálním světě míjeli. Rušno bylo na vernisážích autorských výstav, posedávalo a popíjelo se jak v pasáži, tak i v uličce před vchodem. A hrála muzika. Mnozí hosté v družné zábavě setrvali až do rozbřesku. Od té doby se mnoho změnilo. I Mungo obhlíží svůj milovaný lokál již jen z obrazu na zdi. Duch Galerie – Mona Lisa s kamzičími rohy – je však nesmrtelný.

O nás

https://www.facebook.com/cafekamzik/Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž tradiční výstavy Pel-mel XIX.