Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tomáš Spevák – „Hra na slepou bábu“

9. 4.-30. 4. / Knupp Gallery / Malba

Do 30.4.2019 bude v Knupp Gallery, Revoluční 17, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava obrazů Tomáše Speváka – „Hra na slepou bábu“.

Výstava Hra na slepou bábu vám představí výběr z nejnovější tvorby Tomáše Speváka, který se v současné době věnuje převážně dvěma tematickým liniím. Náměty potemnělého Sunset Boulevardu se na výstavě prolínají s motivy dětí hrajících si na slepou bábu. Realistické výjevy se mísí s impresionistickými momenty a na všech plátnech budete mít možnost spatřit také neustále přítomný pohyb, který je pro Spevákovu tvorbu charakteristický.

Tomáš Spevák (nar. 1983) studoval nejprve na Střední umělecko-průmyslové škole v Praze a poté úspěšně pokračoval na Fakultě výtvarných umění v Brně v ateliéru T. Lahody. Na své někdejší působiště v Praze se poté v roce 2011 vrátil jako vyučující kresby a malby. Autor měl již, kromě řady tuzemských výstav, v předloňském roce výstavu v Alex Art Gallery v Los Angeles a také loni se účastnil art fair „Los Angeles Art Show“. Autorův rukopis je zcela zřetelný napříč jeho tvorbou. Zcela pohlcující atmosféra jeho obrazů zachycuje často ponuré, až apokalyptické scénáře, přesto zcela ojedinělým a neotřelým způsobem. Každý z jeho obrazů jakoby skrýval příznak hlubšího příběhu a strhává diváka k zamyšlení.

www.knuppgallery.comFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Tomáš Spevák – „Hra na slepou bábu“