Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tomáš Roubal: Layers

Do 28.7.2018 bude v kulturním prostoru Holešovická šachta, Na Šachtě 3, Praha 7, vstup je z ulice Bubenská 14, přístupná velmi zajímavá výstava Tomáše Roubala: Layers.

Tomáš Roubal je kreslíř, malíř a především sochař, který ve své tvorbě kriticky reaguje na aktuální témata a problémy dnešního světa. S výjimečným citem pro materiál vytváří díla která – někdy rafinovaně, jindy zcela explicitně – vyjadřují kombinaci frustrace nad neschopností naší společnosti vypořádat se s vlastními nešvary a černého humoru, který se někdy zdá být jedinou obranou, jež nám zbývá.
Výstava Layers představuje nová díla, která jsou satirickou reakcí na situaci dnešní mladé generace ocitající se v nelehké pozici, kdy se navzdory své upřímné snaze musí vyrovnat s nedosažitelností některých klasických “met” dospělosti, jako je například financování vlastního bydlení.
Jako host se na výstavě představí Juraj Rattaj (SK), se kterým v minulosti Roubal již spolupracoval. Oba autoři sdílí stejné rukodělné nadání a cit pro prostorovou instalaci, stejně tak jako potřebu kriticky komentovat aktuální společenskou situaci v lokálním kontextu, kterého jsou sami bezprostředními aktéry.

Kurátorka: Veronika ČechováFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Tomáš Roubal: Layers