Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tomáš Miro Záhořík: Imprese – monology

20. 9.-25. 10. / Galerie Gambit / Malba

Do 25.10.2018 bude v nově přestěhované Galerii Gambit, Husitská 86, Praha 3, přístupná výstava expresivních obrazů Tomáš Miro Záhořík: Imprese – monology.

Autorovo vlastní CV:

Narodil jsem se 20.2. 1963 v Trutnově.

Po studiu na Gymnáziu, ukončeném v roce 1982 maturitní zkouškou a dvouleté vojenské službě jsem byl zaměstnán v mnoha rozmanitých profesích :  pomocný stavební dělník u památkářů, topič a údržbář v zahradnictví, poštovní doručovatel, dělník v expedici pian v Petrofu, sanitář v nemocnici, lepič plakátů, prodavač ovoce a zeleniny, jevištní technik Klicperova divadla, truhlář, paspartér, izolatér střech, řidič u o.p.s. DOSIO pro imobilní občany.

Mimo svoji malířskou uměleckou činnost jsem se v roce 2001 začal profilovat v oborech sociální práce a psychosociálního poradenství. Byl jsem zaměstnán v kontaktním centru  o.s. LAXUS, které poskytuje sociální a zdravotní služby uživatelům drog, na pozici kontaktního pracovníka a poradce pro rodinné příslušníky uživatelů.  Zároveň jsem byl pracovníkem telefonické Linky důvěry. V kontaktním centru i na Lince důvěry jsem pracoval do roku 2005 a v témže roce jsem změnil zaměstnání, ve kterém jsem doposud. Pracuji na Střední škole a vyšší odborné škole aplikované kybernetiky s.r.o. v Hradci Králové jako psychosociální poradce s využíváním arteterapeutických  a artefiletických postupů a metod v poradenském a edukačním procesu. Působím jako lektor výtvarných kurzů a arteterapeutických workshopů.  Provozuji privátní poradenskou a konzultační činnost v oblasti rozvoje osobnosti s názvem CHEIRÓN ART.

http://cheironart.cz/

 

Galerie Gambit otevírá nový prostor na pražském Žižkově. Galerie patří mezi první soukromé výstavní síně vzniklé po roce 1989. Za téměř tři desetiletí uspořádala stovku výstav současných umělců – malířů a sochařů, a to nejen z České republiky, ale i ze zahraničí.

Stěžejními autory jsou jak ověřená jména české výtvarné scény – Bedřich Dlouhý, Karel Nepraš, Jaroslav Vožniak, Květa Pacovská, Petr Nikl, tak i umělci střední a nejmladší generace. Dramaturgie galerie se bude rovněž zaměřovat na prezentaci méně známých umělců – prvním z nich je Tomáš Miro Záhořík se souborem obrazů pod titulem Imprese – Monology.

Veškerá dosavadní výstavní činnost probíhala v různých prostorách na Praze 1 /ulice Nerudova, Mikulandská a Řetězová/. Novým působištěm galerie se stal Žižkov, kde již působí celá řada galeristů s obdobným programem.

Nové sídlo Galerie Gambit je současně kontaktním místem veletrhu současného umění ART PRAGUE, jehož vznik před 18 lety galeristka Iva Nesvadbová iniciovala.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Tomáš Miro Záhořík: Imprese – monology