Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tomáš Lahoda: Ad, Book, Genre Paintings, LaGuardia

Do 17.11.2019 bude v Centru současného umění Futura, Holečkova 49, Praha 5, přístupná zajímavá výstava Tomáše Lahody: Ad, Book, Genre Paintings, LaGuardia.

Průřez pracemi Tomáše Lahody (*1954) poskytuje představu o rozsahu díla a o zvídavosti, s níž Lahoda ohledává hranice a přesahy existující mezi konceptualismem, popkulturními artefakty a panoramatem masmédií.

Výstavní projekt chronologicky počíná s Book Paintings z počátku 90. let, pokračuje sériemi Genre a Ad Paintings a vrcholí stále probíhající serií LaGuardia. Hravě mísí vizuální řeč značek a komodit s tradičními způsoby uměnohistorického zobrazení a na velkoformátových plátnech tak rozpouští konvenční rozlišení mezi prvky „vysoké“ a „nízké“ kultury.

Společná prezentace Lahodových děl existuje nad parametry individuálních sérií a umožňuje tak ocenit kritický přístup jeho praxe. Jeho výrazné grafické formy totiž zobrazují aspirace, jež nám byly zkonstruovány trhem. Tyto vizuály visí vedle strohých geometrií série LaGuardia, které rozpoznáváme jako fragmenty městského prostoru a uvědomujeme si je jako stejně silně konstruované.

Tyto obrazy, které spojuje závazek k řemeslnosti malby a reprodukci, povznášejí všední zobrazivost a zároveň vycházejí z rozjímání o hodnotě věcí. Poukazují na metody, kterými všichni prosíváme informace ohromujícího světa masmédií všude kolem nás.

Výstava Na pozvání Michala Novotného / Výběr Lukáše Hofmanna / S doprovodným textem Ari Níelssona.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Tomáš Lahoda: Ad, Book, Genre Paintings, LaGuardia