Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tomáš Daliman: Carnaval da Cidade, Carnaval da Diversidade

Do 20.4.2018 bude v Portugalském centru, Oettingenský palác, Josefská 6 (vstup z průchodu), v úředních hodinách přístupná zajímavá a krásná výstava fotografií Tomáše Dalimana: Carnaval da Cidade, Carnaval da Diversidade.

Výstava fotografií karnevalových průvodů, které zaplnily ulice města São Paulo.
Metropole Latinské Ameriky čítající téměř 12 milionů obyvatel zažila v roce 2017 největší karneval ve svých dějinách. Do 355 průvodů v ulicích se zapojily dva miliony lidí. Zábava nabyla politického a kulturního rozměru a vytvořila z veřejného prostoru doslova místo pro všechny. Karneval umožnil lidem v ulicích vyjádřit názor na světovou politiku, sexualitu, kulturu a svobodu životního stylu. Jindy dopravou přeplněné ulice se staly místem setkání, prostorem pro dialog a nabytí nových zkušeností.

Tomáš Daliman je český fotograf a filmař, který se kromě jiného věnuje také filmové postprodukci. Vystudoval Filmovou a televizní fakultu Akademie múzických umění v Praze. Vášeň pro fotografii se u něj zrodila již v raném dětství, když mu jeho dědeček daroval první fotoaparát. Od té chvíle už nikdy fotografovat nepřestal. Žije v Praze. Během svého dlouhodobého pobytu v São Paulu v roce 2017 zachytil atmosféru města se všemi jeho projevy včetně karnevalových průvodů.

Výstavu připravila brazilská kurátorka Camila Vieira.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Tomáš Daliman: Carnaval da Cidade, Carnaval da Diversidade