Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tomáš Bambušek: Až druhá myš bere sýr

29. 5.-13. 7. / Jatka 78 /

Do 13.7.2017 bude v kulturním prostoru Jatka 78, Jateční 1530, Praha 7 (hala 7 a 8 Holešovické tržnice), přístupná zajímavá výstava obrazů Tomáše Bambuška: Až druhá myš bere sýr.

Tomáš Bambušek (nar. 1972 v Lounech), scénograf, výtvarník, malíř. V roce 1996 založil spolu s bratrem Miroslavem divadelní platformu D. I. Lebedung (Louny), 2002 nastoupil jako výtvarník do Činoherního studia v Ústí nad Labem, 2005 se účastnil projektu Perzekuce.cz, od roku 2007 spolupracuje s ateliérem Bubec.
www.tomasbambusek.

Respekt č. 27/28 z 30. června 2014 o jeho obrazech píše: „Takhle by maloval Antonín Slavíček, kdyby k tomu mohl poslouchat Iggyho Popa. Obrazy Tomáše Bambuška zachycují krajinu v podivně prudkém tempu, v onom rozhodujícím okamžiku, jenž je jinak spojován výhradně s fotografií: také Bambuškovi se daří vyhmátnout moment, kdy se vlekoucí čas zastaví a v setině sekundy vypoví o situaci víc, než kdybychom ji sledovali hodiny, dny a roky. Jsou to záznamy rozostřené, zdánlivě odbyté, ale za touhle autorovou příslovečnou lehkostí se skrývá schopnost pracovat s plátnem a barvami se znalostí tajemství svého vytříbeného řemesla, jímž je nutnost vrhat se do něj s veškerou energií, citlivostí a zaujetím pro věc. Někdejší student filozofie, výtvarný autodidakt, scénograf, herec, performer, kuchař, čalouník, tesař, recyklátor a romantik Tomáš Bambušek je bratrem režiséra Miroslava Bambuška, s nímž v roce 1996 založil v Lounech divadlo D. I. Lebedung. Pracoval také pro Činoherní studio v Ústí nad Labem či pražské Divadlo Na zábradlí a MeetFactory. Jeho plátna byla před rokem k vidění v prostoru Divus. Tomáš Bambušek je členem umělecké rady sochařského studia Bubec.“Fotografie z výstavy