Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tereza Melková: Memory Palace

Do 22.12.2017 bude v Norma architekti / Norma space, Podskalská 31, Praha 2, přístupná zajímavá výstava Terezy Melkové: Memory Palace.

Srdečně vás zveme na výstavu Memory Palace Terezy Melkové zahajující a provázející podzimní sérii Mapping.

Tereza Melková zakládá svou tvorbu na manipulaci digitálních a analogových obrazů. Překračuje hranici mentálního mapování míst, volně se odkazuje k pokročilé prostorové analýze a přetváří ji do vlastních vizuálních podob. Aktuální série nazvaná Memory Palace (Palác paměti či vzpomínek) nás skrze abstraktní koláže a tisky provádí městskou krajinou Bukureště.


Tereza Melková absolvovala atelier architektury II na UMPRUM, dlouhodobě se věnuje volné tvorbě a teorii umění (semestrání stáže v atelierech sochařství, UMPRUM a Visual & Critical Studies, School of Visual Arts, New York). Po diplomu se silně urbánní tematikou byla vybrána pro pobyt na umělecké residenci v Českém centru v Bukurešti, kde vznikla většina vystavených prací. V současnosti žije a pracuje v Berlíně.

série MAPPING
Čtyři přístupy k mapám, jejich možnostem a významu. Mapování města a jeho historie, měst pod tlakem globálních migračních změn, vyloučené lokality, neznámých vrstev ve známém regionu.
Mapa je jedním z elementárních nástrojů architekta. Může být podkladem, výsledkem,nebo se ústředním stává samotný proces vzniku. Vždy má svého tvůrce, svou metodu a cíl; je filtrovaným výsekem reality, výpovědí o postoji a zájmu. V mapách se spojují klady i omezení přenosu vnímání skutečného světa do předatelných podob. Subjektivní prostředí vzniku se střetává s představou mapy jako objektivně zaznamenaného faktu. Mapujeme to, co je, nebo mapováním realitu teprve vytváříme?

#2 _ Nishat Awan: Diasporic Agencies, Mapping the City Otherwise / přednáška: 27/11/17
https://www.facebook.com/events/862167083956782/
#3 _ Kateřina Šedá: BRNOX / přednáška: 28/11/17
https://www.facebook.com/events/186439235253081/
#4 _ Jürgen Rendl: Suburbandrifter / Stadlnova / přednáška: 12/12/17
https://www.facebook.com/events/145610192836693/Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Tereza Melková: Memory Palace