Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Studio Swine: Design jako Proces (Sea, Land and Space)

Zhruba do 5.2.2016 bude v Okolo/Pedal Project, Bořivojova 77, Praha 3, přístupná zajímavá výstava Studia Swine: Design jako Proces (Sea, Land and Space).

V tvorbě londýnského Studia Swine dostává médium designu zcela nečekané podoby. Současný experimentální design nabízí ve své rozmanitosti mnoho odlišných tvůrčích přístupů k tématu. Designéři se stávají vypravěči a dobrodruhy. Vydávají se do terénu a své projekty zakládají na přírodních, sociálních i politických souvislostech. Nová vlna performativního designu klade důraz na originální výrobní techniky a postupy, které tvoří nedílnou součást celkového výsledného díla. Mezi lídry nového hnutí patří i talentovaná dvojice Azusa Murakami a Alexander Groves, kteří společně tvoří kreativní Studio Swine.

Za sebou mají již několik projektů stojících na hranici produktového designu, volného umění, ekologie a komentáře společenských problémů. Jejich na první pohled primitivní a alternativní způsoby produkce předmětů provokují k zamyšlení a reflexi současného konzumního života, plýtvání a přebytku. Na výstavě Sea, Land and Space v galerii OKOLO/PP představí pět svých projektů, které se bytostně vážou k různým ekosystémům i živlům našeho světa včetně moře, země a vesmíru. Zatímco v projektech Sea Chair či Gyrecraft rafinovaně recyklují plastový odpad v oceánu, v Can City vyrábí objekty z roztavených plechovek přímo na ulicích Sao Paula. V Hair Highway používají zase jako materiálu lidských vlasů a v projektu Terraforming se zabývají zpracováním drobných krystalů Swarovski. Výstava odhaluje silné performativní a angažované myšlení studia, jehož projekty vyhází též z odlišných geografických podmínek rozmanitých částí našeho světa.

www.okoloweb.cz
www.scholastika.czFotografie z výstavy