Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Stanislav Holý: Jů a Hele a kamarádi

Do 30.1.2017 bude v nonstop výlohové galerii Chodník ve Skleněném paláci, náměstí Svobody 1, Praha 6, instalována zajímavá a poetická výstava Stanislav Holý: Jů a Hele a kamarádi.

Výstava za výlohou Skleněného paláce představí malou ukázku z rozsáhlého díla Stanislava Holého pro děti. Výstava bude vycházet především z autorských knih Procházky pana Pipa, Námluv pana Pipa, Jů, Hele, pondělí a výtvarného řešení interaktivních pavilonů pro děti realizovaného autorem v 80. letech v kanadském Montrealu a japonském Tokiu. Na tomto základu vznikl v roce 1981 projekt České televize Studio Kamarád, který s malou přestávkou mohou děti sledovat dodnes. Na výstavě se můžete potkat s postavičkami ze Studia Kamarád: Jů, Hele, Mufem, Hary Šoumenem, Tryskomyšmi, Šamšulou a Kouhoutem Edou.

Stanislav Holý
malíř, grafik, ilustrátor, kreslíř humoru
* 25. 2. 1943 Praha, Československo † 14. 8. 1998 Praha, Česká republika

Životopis
Vystudoval VŠUP u prof. A. Hoffmeistera, veřejnosti je nejvíce známý jako výtvarník dětského televizního Studia Kamarád nebo výtvarník titulků k filmu Jak svět přichází o básníky.

Jeho rozsah byl však daleko širší – přes různé realizace, instalace, filmy, volnou tvorbu ilustrace.
K jeho nejvýznamnějším realizacím patří výtvarná řešení čs. Expozice k Mezinárodnímu roku dítěte v Montrealu v roce 1979, Pavilonu dětí ve vesničce Unesco, Seibuen, Tokio v r. 1979 a výtvarné řešení pavilonu Zahrada dětí v kanadském Montrealu v r.198O

Graficky spolupracoval na mezinárodních výstavách podniku zahraničního obchodu v Duisburgu, Tbilisi, Vídni, Izmiru, Jakartě, Tokiu, Moskvě, Budapešťi, Sao Paulu. Kreslený humor publikoval od roku 1960 v domácích i zahraničních časopisech. Podílel se na realizaci interiérů mnoha dětských heren a nemocničních zařízení. Jeho dílo bylo prezentováno v téměř 90 výstavách v období od roku 1971 do roku 2007.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Stanislav Holý: Jů a Hele a kamarádi