Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž soukromé výstavy Lidé a věci objektivem Jiřího Wintera – Neprakty

12. 4.-10. 5. / / Fotografie

Cca do 10.5.2018 bude v privátním klubu Černý Koníček v Paláci Lucerna, Vodičkova 36, Praha 1, pro vážné zájemce (a lépe po předchozí domluvě s Danielou Winterovou, kontakt případně rád zprostředkuji), přístupná krásná a zajímavá výstava Lidé a věci objektivem Jiřího Wintera – Neprakty.

Text Daniely Winterové k výstavě:

Výstava fotografií Jiřího Wintera , neboli kreslíře Neprakty ?
Výtvarníka ,jehož jméno si lidé ponejvíce spojují s kresleným vtipem , tvorbou pro děti ( Kopyto a Mňouk nebo Sek a Zula) či legendárními Černými barony ?
Výstava fotografií je omyl ? Nebo vtip ? Ani jedno , ani druhé . Když jsem objevila v malé zaprášené  krabici , zasuté pod mnoha poznámkami , kresbami a lecčíms jiným ( všichni víme , jak vypadají ateliéry výtvarníků ) negativy z 60. let minulého století , nechala jsem z nich vytvořit fotografie a ty mě natolik zaujaly svým půvabem , že jsem se – po vice než půl století od jejich vzniku – rozhodla je zveřejnit a ukázat vám všem . O tom , že J.W.N. takto zajímavě fotografoval nevěděli ani Jiřiho blízcí přátelé,  dokonce pravděpodobně ani rodina.
Je to tedy nový objev pro všechny , nejen pro vás .
Prostor soukromého klubu laskavě k výstavě propůjčili Dagmar a Ivan Havlovi , za což jim náleží velmi srdečné poděkování .


Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž soukromé výstavy Lidé a věci objektivem Jiřího Wintera – Neprakty