Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž soukromé výstavy Lidé a věci objektivem Jiřího Wintera – Neprakty

12. 4.-10. 5. / / Fotografie

Cca do 10.5.2018 bude v privátním klubu Černý Koníček v Paláci Lucerna, Vodičkova 36, Praha 1, pro vážné zájemce (a lépe po předchozí domluvě s Danielou Winterovou, kontakt případně rád zprostředkuji), přístupná krásná a zajímavá výstava Lidé a věci objektivem Jiřího Wintera – Neprakty.

Text Daniely Winterové k výstavě:

Výstava fotografií Jiřího Wintera , neboli kreslíře Neprakty ?
Výtvarníka ,jehož jméno si lidé ponejvíce spojují s kresleným vtipem , tvorbou pro děti ( Kopyto a Mňouk nebo Sek a Zula) či legendárními Černými barony ?
Výstava fotografií je omyl ? Nebo vtip ? Ani jedno , ani druhé . Když jsem objevila v malé zaprášené  krabici , zasuté pod mnoha poznámkami , kresbami a lecčíms jiným ( všichni víme , jak vypadají ateliéry výtvarníků ) negativy z 60. let minulého století , nechala jsem z nich vytvořit fotografie a ty mě natolik zaujaly svým půvabem , že jsem se – po vice než půl století od jejich vzniku – rozhodla je zveřejnit a ukázat vám všem . O tom , že J.W.N. takto zajímavě fotografoval nevěděli ani Jiřiho blízcí přátelé,  dokonce pravděpodobně ani rodina.
Je to tedy nový objev pro všechny , nejen pro vás .
Prostor soukromého klubu laskavě k výstavě propůjčili Dagmar a Ivan Havlovi , za což jim náleží velmi srdečné poděkování .


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž soukromé výstavy Lidé a věci objektivem Jiřího Wintera – Neprakty