Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Současné umění v Operu: Julius Reichel a Patrik Kriššák

24. 4.-2. 6. / Opero /

Do 2.6.2017 bude v coworkingovém centru Opero, Salvátorská 8, Praha 1, přístupná zajímavá výstava obrazů Juliuse Reichela a Patrika Kriššáka.

Zahajujeme cyklus výstav obrazů s názvem Současné umění v Operu.

Ve spolupráci s výtvarnou publicistkou a naší členkou Martina BulakovaVám OPERO každé dva měsíce představí různé podoby současné české malby.

Julius Reichel (1981) vyšel z graffiti scény, dnes je výraznou tváří mladého současného (trash) malířství. Studoval na pražské akademii výtvarných umění v ateliéru Milana Knížáka (odkud byl vyhozen) a na UMPRUM v ateliéru intermediální konfrontace Jiřího Davida. Jeho akrylové obrazy se pohybují na hranici figurace a abstrakce, lavírují mezi racionální strukturou a intuicí, mezi řádem a chaosem. Dají se vnímat jako rytmizovaná energie, jako fragmentovaná realita, nepřeberné vrstvení obrazů a znaků – tolik typické pro současnou společnost. Jako by zobrazovaly věci, které nejsou vidět a přeci existují.

Patrik Krissak (1986) studoval v malířském ateliéru Daniela Balabána v Ostravě. Jeho experimentální přístup v malbě ho přivedl k autorskému způsobu práce bez použití štětců. V sérii tzv. lahvových obrazů výtvarník přikládá lahvičku k plátnu a tahem vytváří barevnou stopu. Kriššákovy obrazy se vyznačují formální lehkostí a minimalismem. Více než zobrazovaný námět se zdá být v jeho malbě důležité zkoumání tvarů a barev.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Současné umění v Operu: Julius Reichel a Patrik Kriššák