Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Soňa Valentová: Šepotání

26. 2.-18. 3. / Galerie Prokopka / Malba

Do 18.3.2018 bude v Galerii Prokopka, Prokopova 9, Praha 3, přístupná zajímavá výstava obrazů Soni Valentové: Šepotání.

Soňa Valentová ( narozena 1991 ) absolventka ateliéru malby doc. Daniela Balabána na Fakultě umění Ostravské univerzity. Během studia pobývala na stáži na Fakultě umění v Barceloně. Tradiční technikou realizací je malba rozšířená o objekty i jiná média. Náměty nalézá v krajině, mýtech a přírodě.

Výstava ŠEPOTÁNÍ prezentuje výběr z posledních malířských souborů s námětem zvířete v krajině. V plátnech ožívají zvířecí bytosti ( laň, jelen, liška, okapi aj.). V postavách se neodrážejí lidské vlastnosti jako v Ezopových bajkách. Autorka respektuje jemné dialogy odrážející se v prostoru, vplouváme do noční oblohy, noříme se do šustění listů i vodní hladiny. Kontrastní barevnost obrazů se propojuje s ladně vedeným rukopisem a v některých okamžicích se více sousředí na vykreslení detailu charakteristického pro zvíře. Zoomorfní motivy také někdy kráčejí po cestě mýtu a příběhu. Valentová má za sebou řadu společných i samostatných výstav v posledním období se účastnila projektu slovinských a českých umělců Bumerang 7 v Lublaňi. V případě zájmu o vystavené obrazy, kontaktujte kurátorku výstavy.

Více: www.sonavalentova.cz

Výstavní plán galerie Prokopka směřuje k mladé a střední generaci výtvarníků, má obsáhnout všechny výtvarné obory od malby až po nová média.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Soňa Valentová: Šepotání