Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž skupinové výstavy Revelations

3. 8.-27. 8. / Galerie u prstenu / Malba

Do 27.8.2016 bude v Galerii u Prstenu, Jilská 14, Praha 1, přístupná zajímavá skupinová výstava Revelations.

Jedná se o výstavu obrazů, soch a fotografií tří umělců: úspěšného mexického malíře a sochaře Alberta Aragona Reyese, hudebnice, skladatelky a spisovatelky Evy Turnové a známého německého fotografa Armina Thalhammera.

Viz krátký rozhovor:
Eva Turnová Alberto: obrazy a sochy
Co vyjadřují tvoje obrazy? Jsou čím dál víc o tom, co je uvnitř nás.
Je spousta věcí, které jsou lidským bytostem společné: touha, myšlenky, sny, strach, úzkost, přání, štěstí, smutek, a stejně tak záhady našich nejhlubších stavů bytí jako je smrt, láska a tak dál. Pro mě jsou z tohoto pohledu všechna místa stejná; snažím se nevystupovat v roli Mexičana nebo v jakékoli roli, která by mě někam zařazovala v rámci kulturního kontextu, ale vnímám sám sebe jako člověka, který se snaží ve své práci zachytit podstatu věcí a vyjadřuje to prostřednictvím symbolů.
Eva Turnová: portréty
Maluju portréty lidí, ke kterým mě váže nějaká silná emoce. Láska, obdiv nebo třeba i hluboké neporozumění. Zachycením něčí podoby se snažím dostat skrz všechny vrstvy jeho obalu a zjistit co je uvnitř, ale nakonec jsem to vždycky já, kdo prochází nějakou proměnou, která má různá stádia: od snahy mít věci a vztahy pod kontrolou až k pocitu, že nemusím všechno pochopit…
Armin Thalhammer: fotografie
Armin více než deset let cestoval po světě. Navštívil spoustu různých zemí jen s fotoaparátem. Projel stopem celou Evropu, toulal se po úžasných krajinách Bolívie, najel šest tisíc mil po jihovýchodní Asii, objevoval krásy Austrálie, kterou procestoval v kombíku, ve kterém také bydlel.
Rád se setkává s lidmi a poslouchá jejich příběhy. Fotografie pořízené z jeho cest připomínají ztracenou lidskou touhu spojit se s duchem přírody. Většina jeho snímků je z míst, která mají zásadní význam pro lidi, se kterými se během svých cest setkal.

Text: Martin Polák

Na vernisáži zahráli: Eva Turnová, Jaryn Janek, Víťa Halška, j.h. Vráťa BrabenecFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž skupinové výstavy Revelations