Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž skupinové výstavy Médium Figura

Do 8.10.2017 bude v Colloredo-Mansfeldském paláci, Karlova 2, Praha 1, ve 3.patře, přístupná velmi zajímavá výstava Médium Figura.

Vystavující umělci: Jiří Kovanda, Roman Ondak, Ján Mančuška, Jiří Thýn, Jan Boháč, Pavla Sceranková, Matěj Smetana, Radek Brousil, Dominik Lang, Eva Koťátková, Anna Hulačová, Martin Kohout, Barbora Fastrová + Johana Pošová, Roman Štětina, Viktor Dedek, Marie Tučková, Valentýna Janů

Výstava volně navazuje na úspěšný projekt Galerie hlavního města Prahy Neklidná figura: Exprese v českém sochařství 1880–1914 oceněný titulem „skupinová výstava roku 2016“. Médium: figura je kurátorským výběrem současných českých a slovenských umělců, kteří se na výstavě zabývají tématem figury, nebo skrze ni vyjadřují svůj tvůrčí postoj.

Výstavní projekt se neomezuje pouze na klasické sochařské pojetí, ale na figuru jako médium, k němuž je možné se vztahovat prostřednictvím historických i osobních odkazů. Od řeckého kanonického zobrazení (Roman Štětina) přes práci s videem (Eva Koťátková), filmovým pásem (Ján Mančuška), fotografií (Jiří Thýn) až po instalaci (Pavla Sceranková, Jan Boháč) a performance (Roman Ondák). Figura je na výstavě široce tematizovaná jako literární postava (Viktor Dedek), socha s narativními prvky (Dominik Lang) a zároveň jako „médium“ či východisko ke zkoumání sebe sama (Barbora Fastrová + Johana Pošová) a mezilidských vztahů (Marie Tučková, Valentýna Janů).

Kurátorka: Sandra BaborovskáFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž skupinové výstavy Médium Figura