Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Situace 66 – Ian Mikyska (vyjímečně do konce srpna)

19. 7.-31. 8. / Galerie Pavilon / Instalace

Vyjímečně do 31.8.2016 můžete v galerii Pavilon, Mostecká 3, Praha 1, navštívit (jindy jednovečerní) Situaci č. 66 – Ian Mikyska. Pro vážné zájemce vstup z Mostecké přes obchod Fokus optik, Po – Pá 10 – 18, So 11 -14.

„Základem instalace, jejímiž autory jsou Ian Mikyska, Prokop Jelínek a Jaroslav Noga, je titulních tři sta minut psaní, během kterých vznikly tři objekty vystavené v galerii: Monolog, Dialog a Prostředí. Těžištěm ale není estetická stránka objektů, nýbrž akt čtení a čas, který návštěvník v místnosti stráví. Ten je zakřiven samotnou aktivitou čtení, pro kterou každý objekt nabízí jiné prostředí – vestoje, vsedě a vleže – i materiál – souvislý text, útržkovitý text a samotná interpuknce. Celý prostor pak prostupuje audio-visuální loop, vytvořený ze zvukových a obrazových nahrávek pořízených při tvorbě objektů. Interakce se slovem se tu rozvíjí do všech stran: jako záznam, jako materialita, jako aktivita i jako prostředí.“

Program Situace v Galerii Pavilon sestává ze série jednovečerních událostí, během kterých jednotliví umělci, teoretici a kurátoři, nebo umělecké skupiny představí krátké konstelace, gesta, která se mohou pohybovat kdekoli v linii site specific instalace až performance.

www.galeriepavilon.czFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Situace 66 – Ian Mikyska (vyjímečně do konce srpna)