Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Simona Blahutová: Poslední den spiklenců

Jenom do 11.8.2016 bude v 1.2.3. gallery v Petrohradská kolektiv, Petrohradská 13, Praha 10, přístupná výstava obrazů Simony Blahutové: Poslední den spiklenců.

Autorka k výstavě píše:

Ve své práci v posledních letech se zabývám duševním rozpoložením lidí, kteří se dokázali vzepřít moci v temných nebo krizových momentech 20.století. Zajímají mne pohnutky, které člověka přimějí riskovat vlastní život i životy blízkých, a zdroj takové síly. Tématem výstavy je německý odboj, konkrétně jeho nejrozsáhlejší a nejdéle plánovaná akce známá jako „Operace Valkýra“a jeden z jeho hlavních aktérů Claus von Stauffenberg.
Domnívám se, že to byl silný pocit viny za loajalitu vůči nacistickému režimu předešlých let, díky kterému byl tento muž odhodlanější a v kritický den vytrvalejší než většina ostatních
spiklenců. Fascinuje mě chvíle, kdy silná vůle a charakter podpořené pocitem zodpovědnosti a dluhu, obrovskou touhou očistit sebe i celý národ, dokáže čelit neuvěřitelnému vypětí a překonává i strach o vlastní život.

S.B.

Simona Blahutová o sobě píše:

Vystudovala jsem Akademii výtvarných umění v Praze, s tříměsíční stáží na Robert Gordon University ve skotském Aberdeenu. Po několika letech na volné noze jsem začala učit modelování na VOŠR v Písku, od r.2012 grafický design na středních výtvarných školách. Se svými studenty usilujeme o vzájemně otevřený vztah, pochopení se, diskuze o směřování naší společnosti a smyslu věcí, které v ní vytváříme. Tématem mých obrazů je často lidská bytost v obležení temné síly, stínu nebo zrcadla. Snažím se rozkrýt a dekódovat tuto nepochopenou a špatně interpretovanou negativní složku života a vesmíru, a nalézt její příčiny. Postupem času se mým největším zájmem stalo navštěvování těch míst naší planety, která civilizace ještě nespolkla, a ráda bych našla způsob, jak se vymanit ze západního stylu života, aniž by člověk trvale opustil rodnou zemi.

http://si-mona.net/Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Simona Blahutová: Poslední den spiklenců