Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž: Silke Koch – After Gravity’s Rainbow

24. 7.-2. 9. / Fotografic / Fotografie

Do 2.9.2018 bude v Galerii Fotografic, Stříbrná 2, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Silke Koch – After Gravity’s Rainbow.

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

Silke Koch, ovlivněná dětstvím ve Východním Německu v 70. letech, vytváří fantastické vize vesmírných objektů skládajících se z charakteristických předmětů té doby. Slánky, kalíšky na vejce, termosky, různé vázy, i běžné kuchyňské nádobí tak dostávají novou podobu i význam ve formě absurdních objektů. Pečlivě vybrané kombinace povrchů, materiálů a barev odkazují na design nedávné minulosti a zároveň vyvolávají neobvyklé představy o možné budoucnosti v souvislosti s neustálým dobýváním vesmíru. Titul je odvozen od kultovního románu Thomase Pynchona Duha gravitace, který je pronikavou sondou do americké společnosti za studené války. Silke Koch v té době dospívala a zpochybňuje proto své každodenní fantazie i vesmírné objevy, jež se nám tehdy zdály být zázračné, se svými falickými raketami – utopiemi, které neustále stoupají či narůstají, aniž by mohly být pochopeny. Jak kdysi řekl legendární hudebník Sun Ra: “Jsme ve Vesmíru.”
Součástí instalace v Galerii Fotografic je fotografický soubor, včetně několika objektů samotných.

Silke Koch (*1964), německá konceptuální umělkyně, absolvovala Hochschule für Grafik und Buchkunst v Lipsku a Universität der Künste v Berlíně. Vystavovala v Evropě a v USA.
www.silkekoch.deFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž: Silke Koch – After Gravity’s Rainbow