Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Samuel Moucha, Iveta Kopicová: Oko na čase

Do 23.6.2019 bude v Galerii 35 Francouzského Institutu, Štěpánská 35, Praha 1, přístupná zajímavá výstava fotografií Ivety Kopicové a dřevořezů Samuela Mouchy: Oko na čase.

Samuel Moucha je rytec francouzsko-českého původu, aktuálně tvoří v jižních Čechách. Iveta Kopicová je fotografka působící především v oblasti komerční fotografie architektury a designu.

„Na první pohled stojí rytina a fotografie proti sobě, zejména ve svém vztahu k času: momentální výjev na straně jedné, citlivá membrána se stovkami až tisíci údery dláta na straně druhé. Cílem naší společné práce s Ivetou Kopicovou je tyto dvě techniky propojit a zmíněnou opozici tak vyvrátit: i fotografický snímek se vpíjí do časového kontinua, jež probíhá od příprav až po jeho vyvolání (včetně toho digitálního), zatímco rytina v celé své pomalosti vždy uměla sama sebe postavit na záblescích, především záblescích vnitřního vidění, jež celé dílo vede – toto příměří obou technik však umožnilo nový dialog založený na naší společné oblibě ruční práce: od přípravy společných podkladů pro naše tisky až po vytvoření rytiny inspirované jednou z jejích fotografií „Nahý muž“ a jejím následným vytištěním přímo na fotografii, jež ji inspirovala… U těchto „děl ve dvou“ jsme logicky upustili od možnosti mnohonásobného tisku (fotografického či tisku rytin) ve prospěch monotypu, jedinečného a originálního objektu zrozeného z protnutí našich zkušeností i technik, pomocí těch nejrůznějších podkladů a materiálů.“Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Samuel Moucha, Iveta Kopicová: Oko na čase