Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž RurArtMap – zpráva o létě na venkově

Do 8.11.2016 bude v Galerii Školská 28, Praha 1 (vzadu ve dvoře), přístupná výstava RurArtMap – zpráva o létě na venkově.

Kurátoři: Lenka Dolanová & Michal Kindernay
Výtvarná spolupráce: Klára Zahrádková, Ondřej Trnka a Zuzana Bramborová

Výstava je prostorovou verzí RurArtMapy, která již pátým rokem zaznamenává program venkovských kulturních a kulturně-ekologických iniciativ v letních a podzimních měsících. Za tu dobu se stala téměř nepostradatelným průvodcem milovníků venkova a netradičních umění po odlehlých lokalitách.

Na výstavě některá mapovaná místa ožijí ohlédnutím za právě uplynulými aktivitami letošního roku. Jednotlivé lokality představují svůj program soubory fotografií, objekty, publikacemi, zvukovými či video nahrávkami. Výstava je souhrnnou zprávou o letošním děním v českých a slovenských venkovských galeriích, centrech, na farmách a ve stodolách, ve starých domech a na hřbitovech, v kostelích a kaplích, na stráních a loukách. Výstava je „nekurátorovaná“, je určitým mapujícím experimentem, sběrem fotografických dokumentací a objektů, letošní velmi eklektickou kulturní sklizní.

Výstavy se účastní Artmill Horažďovice, Banská Stanica, Bohemiae Rosa, Continuo – Švestkový dvůr, Farmstudio, Galerie Bunkr, Galerie Dům, Galerie Na Kalvárii, Galerie Na Shledanou, Galerie Týn nad Vltavou, Chaos Střítež, jinákrajina, Kraj, KRA – Kravín Rural Arts / yo-yo, LÖBLHOF&ARTGRUND, Luhovaný Vincent, Menteatral, Neleň!, OBLAST Telč, Pangaea OZ, Periférne Centrá, Pilgrim, Povaleč, Sam83, SOULkostel Vernéřovice, Sosna, Stanica Žilina, Studio Bubec, Um Um, Zámecké návrší, Zastávka194 v Chotěboři, Živá vila v Prachaticích a další.

RurArtMap je tematicky zaměřená na nezávislá kulturní centra, galerie, aktivity a ekologické organizace, které působí mimo hlavní městská centra a svým specifickým způsobem intervenují do krajinných, městských a sociálních kontextů. Každoročně ji vydává spolek yo-yo ve spolupráci s Artmap.

Výstava se koná v rámci Festivalu Fotograf #6 – Cultura / Natura.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž RurArtMap – zpráva o létě na venkově