Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Rafani: O nevyvratitelnosti

končí 16. června / Museum Kampa / Instalace

Do 16.6.2019 bude v Muzeu Kampa, U Sovových mlýnů 2, Praha 1, přístupná velmi zajímavá a hustá výstava Rafani: O nevyvratitelnosti.

Velkou silou lze vyvrátit kořen stromu, intelektuální ekvilibristikou a mocenskou převahou lze napadnout a vyvrátit jakékoli tvrzení. Existuje na tomto světě něco, co odolá, něco nevyvratitelného?

2. patro Moderny

Kurátorka: Martina Vítková

Rafani je umělecká skupina, která byla založena roku 2000 v Praze. Ve skupině se vystřídali následující lidé: Luděk Rathouský, Radim Kořínek, Petr Motejzík, Marek Meduna, Jiří Franta, Petra Čiklová, Ondřej Brody, Viktor Frešo, Václav Magid, David Kořínek, Marek Matějka, Zuzana Blochová. Tvorba skupiny se vyznačuje kolektivním přístupem a angažovaností, ve smyslu zájmu o věci obecné. Rafani mimo jiné uskutečnili tyto akce: Láska, Sudety, Demonstrace demokracie, Český les, Příčina, Plán, Boj, Bianco, Naplnění veřejného prostoru a jiné. Od roku 2007 do roku 2011 nepoužívali ve veřejných prezentacích psaný text, tudíž názvy výstav a akcí z tohoto období nejsou známy. V roce 2011 debutovali celovečerním dokumentárním filmem 31 konců / 31 začátků. Z novějších počinů lze uvést například výstavu Dech v Domu umění v Brně, nebo výstavu O równości v BWA Awangarda ve Wrocławi. Zdroj: Wikipedia

…..

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Rafani: O nevyvratitelnosti