Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Radka a Vlastimil Vodákovi „Do prostoru !“

13. 12.-8. 1. / Nová síň / Instalace

Do 8.1.2017 bude v Galerii Nová síň, Voršilská 3, Praha 1, přístupná výstava Radky a Vlastimila Vodákových „Do prostoru !“

Výstava prostorových objektů, textilních reliéfních panó a tapiserií Radky a Vlastimila Vodákových je průřezem jejich tvorby posledních let.

Radka Vodáková vytváří vysoké reliéfy v zářivě barevných textilních čtvercích autorskou technikou „šito“. Motivem jejích prací jsou drobné postřehy ze současnosti, na které reaguje textilními hříčkami. Do kompozic, jejichž obsah potvrzuje vtipnými názvy, zapojuje pomocí průstřihů a děr i stěnu – tak, jak to činí již od 70. let. Vlastimil Vodák tvoří tapiserie s nízkými lineárními reliéfy jednoduchými tkalcovskými vazbami. Osnovní nitě nezakrývá (jako např. u gobelínové techniky), ty jsou nyní svojí barevností stejně významné jako útek tkaniny. Výsledný stylizovaný geometrizující tvar připomíná svou zkratkou předkolumbovské tkaniny. Tématy rozměrných vazebných tapiserií jsou symboly, mezilidské vztahy a city nebo zasažená krajina.

V prostoru galerie se pak oba výtvarníci setkávají v autorsky tkaných prostorových objektech ze silného hliníkového drátu, s barevnými, často paličkovanými detaily. I ve společně vytvořených plastikách je dobře patrný jemný humor, ironie a nadsázka. Poslední dílo získalo uznání na VII. Bienále krajky ve Vamberku v kategorii volná tvorba.

Kurátor výstavy PhDr. Vlastimil Havlík, Ph.D.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Radka a Vlastimil Vodákovi „Do prostoru !“