Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Pulp Fiction – Lukáš Miffek, Klára Sedlo, Jan Harant

Do 21.4.2019 bude ve Vnitroblocku + Signature store & Café, Tusarova 31, Praha 7, přístupná velmi zajímavá a hustá výstava Pulp Fiction – Lukáš Miffek, Klára Sedlo, Jan Harant.

Zdánlivě nesouvisející příběhy, které se prolínají, nečekaně doplňují a celek je absolutně kompaktní. Divák neví, co si má myslet a může se začít vztekat nebo naopak dobře bavit. Ale určitě ne se nudit. Kult PULP FICTION.

Dát dohromady tři výrazné výtvarné osobnosti proto nesmí být záměr, ale musí se to stát samo. Přišlo to nečekaně. Měli jsme už dlouho touhu „natočit“ výtvarný film. Spojit umělce, jejichž tvorba má silný magnetický chaos, který každému divákovi dá prostor pro fantazii. Film nemusí být nutně k vidění v kině. Ale klidně na zdech galerie. Je tu totiž daleko víc možností. Tady si ho divák svýma očima nakonec „zrežíruje“ sám. Bez spoilerů a spontánně. Může si své scény kombinovat podle nálady a svobodně. Tvořit dílo dál. A to je ART.

Klára Sedlo, Jan Harant, Lukáš Miffek – tito tři mladí malíři, absolventi pražské AVU a studenti profesora Michaela Rittsteina, společně přesně naplňují naši představu o unikátním a originálním výtvarném příběhu.
Tvůrce exteriérů a interiérů, výběr lokalit a scén – to je Jan Harant. Zápletka, osudové drama, osoby a erotika – Klára Sedlo. Absolutně důležitá linka nadsázky a humoru, vtip, záruka toho, aby vše bylo v harmonii – jednoznačně Lukáš Miffek. Celý tento filmově výtvarný koktejl může fungovat jen s nimi. Nebojí se balancovat na hraně kýče, často to dělají záměrně, prostě zlobí – nikdy však nenudí.

Kurátorka výstavy: Renáta MužíkováFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Pulp Fiction – Lukáš Miffek, Klára Sedlo, Jan Harant