Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž: #Prolomit Stigma

Do 9.7.2017 bude ve Vnitroblocku + Signature store & Café, Tusarova 31, Praha 7, přístupná zajímavá výstava #Prolomit Stigma.

„Tolerance, nazírání, pochopení – když bude veřejnost tolerovat lidi s duševním onemocněním a bude ochotná nazírat na duševní onemocnění a získávat o něm informace, tak často pochopí.“

PROLOMTE STIGMA a zbořte pár mýtů!

Lidí, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním, je kolem nás mnoho… studují, pracují, mají partnery, rodiny, své záliby, mohou vynikat ve sportu nebo umění… ale málokdo o své nemoci mluví. Stále ještě jsou předsudky a mýty spojené s duševním onemocněním ve společnosti silně zakořeněné a na lidi s duševním onemocněním je pohlíženo skrz prsty. Často netušíme, jak tenká hranice mezi duševním zdravím a onemocněním může být.
Green Doors výstavou otevírá diskuzi k tématu postojů veřejnosti vůči lidem duševním onemocněním. Fotografie s příběhy lidí se schizofrenií jsou dány do kontrastu se stigmaty veřejnosti a jsou doplněny výtvarnými díly lidí, kteří mají vlastní zkušenost s duševním onemocněním.

Na výstavě se podílí:
– Jules Muijsers – z Prague College
ČistáDuše.cz
Ateliér radostné tvorby

I posezení u kávy může mít Smysl, a tak ve Vnitroblocku po dobu výstavy bude v nabídce Smysluplná káva. Pomůžete tak lidem s duševním onemocněním posunout se v životě dále.

DALŠÍ PROGRAM:
21.6. od 17:00 – 18:00
Workshop a beseda: Každý nějak chytá balanc
Každý z nás občas ztrácí půdu pod nohama, a co když nás duševní nemoc hodí úplně na zem.
Co cestu zpět komplikuje? Jaké je to žít s nálepkou? A co může pomoci najít ztracenou rovnováhu?
www.greendoors.cz

28.6. od 18:00 – 19:30
Workshop: Nevypusť duši
Zjistíte, proč je důležité se o svou duši starat a dostanete pár praktických tipů, jak na to. Čeká vás například sedm zásad zdravé psychohygieny nebo ochutnávka relaxační metody Mindfulness.
www.nevypustdusi.cz

5.7. od 19:00
PIDI KINO
Dva dny, jedna noc
Sandra se zotavuje z depresí, které byly důvodem její časté absence v práci, podaří se jí přesvědčit kolegy, aby mohla v práci zůstat a nedostala výpověď? Sandřina prosba je jednoduchá: „Nelitujte mě! Jen se zkuste vžít do mé situace.“ https://www.csfd.cz/film/346887-dva-dny-jedna-noc/prehled/

O Green Doors
Vzděláváme, boříme předsudky a na příkladu našich kaváren dokazujeme, že lidé s duševním onemocněním mohou – a chtějí – být platní na trhu práce. Pomáháme lidem s duševním onemocněním, zejména se schizofrenií, najít balanc v životě. Poskytujeme jim trénink pracovních dovedností v rušných a navštěvovaných kavárnách, kde překonávají překážky způsobené nemocí a zažívají pocit navracené sebedůvěry.www.greendoors.czFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž: #Prolomit Stigma