Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž prof. Franz Wolf – Im Netzwerk der Gefühle / V pavučině pocitů

Do 6.7.2016 bude v galerii v přízemí Novoměstské radnice, Karlovo náměstí 1/23, Praha 2 (vstup z Vodičkovy), přístupná zajímavá výstava obrazů prof. Franze Wolfa – Im Netzwerk der Gefühle / V pavučině pocitů.

Vstup na prodejní výstavu volný
Sledujte aktuální informace o otevírací době. Děkujeme.

Dne 6. června 2016 uvítala Praha rakouského malíře pana prof. Franze Wolfa. Ten navštívil Prahu, aby obohatil naší Novoměstskou radnici o výstavu svých děl.

Kurátorka výstavy: Naďa Raichová

Tento tyrolský rodák dává do svých obrazů úžasný perfekcionismus a toto umění též vyučuje na umělecké škole v Salzburgu, kde momentálně žije a má svůj ateliér.

Jeho ústředním tématem je půvab žen, který vychází z jeho vnitra a zdůrazňuje krásu a monumentální detaily ženského těla. Nejčastěji používá techniku akrylu. Nejpočetnější jeho díla jsou portréty a akty. Rád se ve vzpomínkách ve své tvorbě vrací i do své rodné vísky.

Franz Wolf (nar. 9. února 1954 v Dornbirnu) své dětství prožil v Grinsu v tyrolské vesničce poblíž Innsbrucku. Po té, co se rozhodl v osmdesátých letech pro život v Berlíně, studoval Vysokou školu umění a aktů u pana prof. Petera Müllera. Aby si toto studium mohl dovolit, pracoval jako řidič autobusu v Berlíně. Po studiích začal intenzivně malovat a později i sám učit. V současné době pořádá též kurzy pro malíře a semináře umění a to i pro širokou veřejnost.

K jeho poslední největší výstavě patří výstava na zámku Landeck v Tyrolsku (2014). Z předešlých výstav stojí za zmínku úspěšné expozice v r. 2002 v Číně a v r. 2005 v Japonsku. Jeho tvorba byla obdivována i v arabských Emirátech.

www.franzwolf.atFotografie z výstavy