Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž prodejní dobročinné výstavy Adama Jílka pro psí útulek Dogpoint

17. 5.-8. 6. / / Malba

Do 8.6.2018 bude ve specializovaném obchodě just your friend… Hunter, Vinohradská 39, Praha 2, přístupná krásná dobročinná výstava obrazů Adama Jílka pro psí útulek Dogpoint.

Malíř Adam Jílek má v osobním i tvůrčím životě blízký vztah ke zvířatům, obzvláště psům, což se naplno projevilo v jeho novém cyklu obrazů. Pozoruhodné psí portréty se rozhodl vystavit stylově – ve specializovaném obchodě just your friend… Hunter (Vinohradská 39, Praha 2) a zároveň pomoci dobré věci. Polovina výtěžku z prodejní výstavy půjde na vybraný psí útulek.

Adam Jílek svůj aktuální cyklus obrazů věnoval čistotě a neposkvrněnosti těla i duše zvířat, kdy je jejich charakter oproštěn od negativních lidských vlastností, jako jsou například zášť nebo závist. Dominantní barvou obrazů je bílá, symbolizující klid, harmonii a zamýšlenou čistotu. Děj obrazů se pak odehrává především ve výrazu a očích němých tváří. „Psi oprávněně nesou nálepku nejlepší přítel člověka. Ostatně právě takto – Nejlepší přítel českého člověka – jsem nazval jeden z obrazů. Je na něm dívka se psem namísto partnera, v psovi zkrátka našla větší oporu a pochopení než u muže,“ podotkl Adam Jílek. Zvířata, která bývají v uměleckých dílech často opomíjena, jsou ústředním prvkem tvorby Adama Jílka. Propůjčuje jim lidskou povaha a snaží se zdůraznit satiru a ironii, která z toho plyne.

Adam Jílek (*1989), který patří k nejzajímavějším osobnostem nejmladší generace výtvarníků, je absolventem Akademie výtvarných umění v Praze. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha soukromých sbírkách nejen v Evropě, ale i v Saudské Arábii, Austrálii a USA. Prošel několika ateliéry od klasické malby až po restaurování klasických děl. Za tu dobu si stihl vyvinout výrazný formální i obsahový rukopis.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž prodejní dobročinné výstavy Adama Jílka pro psí útulek Dogpoint