Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž privátní výstavy Josefa Zlamala

Do 31.5.2019 bude v Advokátní kanceláři Pierstone, Na Příkopě 9, Praha 1, 5.patro, pro vážné zájemce a sběratele (pouze po předchozí domluvě a na objednání), přístupná zajímavá výstava obrazů a kreseb Josefa Zlamala.

Na výstavě se též částečně podílel Zlamaluv umělecký souputník sochař Richard Stipl (stále ještě běží do 26.5.2019 společná výstava East of Eden v Museu Montanelli – viz. můj zvláštní report tamtéž).

Josef Zlamal (* 7. prosince 1983 Šternberk) je český výtvarník.

Josef Zlamal pochází z výtvarnické rodiny, známými výtvarníky byli už jeho děd Wilhelm Zlamal a otec Petr Zlamal. Matka Blanka Zlamalová je architektka a Josef s ní později opakovaně spolupracoval na projektech realizovaných v architektuře.

Absolvoval rakouskou sekci šternberského gymnázia. Poté studoval jeden rok na Univerzitě Karlově v Praze, obor translatologie, a dva roky na Akademii výtvarných umění v Brémách.

Od roku 2012 navázal intenzivní spolupráci se sochařem Richardem Štiplem. Společně pak vystavovali například v evropských metropolích Paříži, Basileji, Madridu či také v Ciudad de México, Miami a Pekingu. Výrazným milníkem se v roce 2015 stala prezentace jeho děl na Art from the Heart v Šanghaji. Od roku 2016 působí převážně ve Švýcarsku, v Curychu a Churu, ačkoli má zázemí také v Londýně a Praze. Na francouzském výtvarném veletrhu Drawing Now Paris 2018 byla jeho tvorba vyhlášena objevem roku.

http://www.josef-zlamal.com/Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž privátní výstavy Josefa Zlamala