Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Přemysl Procházka: Práce (project_room Hunt Kastner)

18. 5.-4. 7. / Hunt Kastner /

Do 4.7.2018 bude v zadním „Project roomu“ galerie Hunt Kastner, Bořivojova 85, Praha 3, přístupná zajímavá výstava Přemysla Procházky: Práce. Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

Již druhým rokem se galerie Hunt Kastner rozhodla vybrat na českých uměleckých vysokých školách jednoho diplomujícího studenta a jeho práci představit v prostoru projekt_room. Sérií obrazů z diplomové práce pokračuje Přemysl Procházka ve zkoumání fenoménu realismu v malbě. Tzv. „materiálová direktivita”, jak sám svou metodu nazývá, spočívá ve vytváření realistického obrazu pomocí skutečných materiálů předmětů, které maluje – „pokud bych maloval stůl v interiéru, namaluji zdi místnosti omítkou, stůl dřevěným tmelem”.

Přemysl Procházka (*1991) žije a pracuje v Brně, kde také nedávno absolvoval na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně v ateliéru malby Vasila Artamonova.  V roce 2015 měl dvě samostatné výstavy v pražšké Galerii A.M. 180 a brněnské Galerii 209, o rok později v Galerii Monomach, letos pak v Galerii 35m2 v Praze. Zúčastnil se skupinových výstav v rámci festival Nultá generace v Jihlavě a v brněnské galerii OffFormát.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Přemysl Procházka: Práce (project_room Hunt Kastner)